Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Chopin na żywo #2: Filip Wojciechowski

rozmowca: Filip Wojciechowski
Filip Wojciechowski | Chopin na żywo

Kompozycje Chopina w swingujących wersjach

Filip Wojciechowski jest związany z Chopinem przez całą swoją karierę. Uczestniczył w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w 1995 roku, a także nagrał płytę Chopin z jazzowymi transkrypcjami utworów polskiego kompozytora. W audycji Chopin na żywo podjął się niekanonicznego potraktowania utworów Fryderyka Chopina i wraz z towarzyszącymi mu muzykami wykonał je w sposób swingowy.

Audycję poprowadził Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia w latach 2016-17.

Koncerty Chopinowskie w radiowej Jedynce nawiązują do najstarszej audycji muzycznej w Polskim Radiu, czyli do organizowanych raz w tygodniu Śród Chopinowskich, zapoczątkowanych w 1928 roku w Rozgłośni Wileńskiej Polskiego Radia przez Witolda Hulewicza. Ich istotą było zapraszanie do studia wybitnych chopinistów, którzy na żywo prezentowali muzykę wybitnego twórcy.

W cyklu Chopin na żywo, obejmującym 8 koncertów, publiczność i radiosłuchacze mogą usłyszeć zarówno jazzowe, jak i klasyczne interpretacje chopinowskie. Wszystkie koncerty odbyły się w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie przy al. Niepodległości 77/85.

drukuj pdf

zobacz również:

Chopin na żywo #1: Włodek Pawlik +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

Chopinowskie jam session, czyli spotkanie z muzyką polskiego kompozytora w jazzowej odsłonie