< powrót

Anna Korczakowska Nauczycielką Muzyki 2015!

data publikacji: 21.03.2016

 

Poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie konkursu na najlepszego nauczyciela muzyki. Uroczysta gala odbyła się w Sali Koncertowej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie.

mat. PSEiAM

Nauczycielem Muzyki 2015 została Anna Korczakowska z Krakowa. Jest chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki", wykładowczynią, prowadzi zajęcia ze studentami — członkami Akademickiego Chóru „Cantata" Politechniki Krakowskiej, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej prowadząc zajęcia wokalne z seniorami. Współpracuje też ze Studiem Teatru, Muzyki i Tańca w Krakowie prowadząc zajęcia wokalne i emisji głosu. Podczas 20 lat pracy w Zespole „Małe Słowianki" przygotowała wokalnie ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. W swojej pracy udaje się jej przekonać młodzież do kultywowania tradycji narodowych przez wprowadzenie do repertuaru zespołu okolicznościowych pieśni patriotycznych i religijnych, które są też prezentowane podczas wyjazdów zagranicznych na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych. Szczególnym przedsięwzięciem jest przygotowanie wokalne Zespołu do występów w środowiskach osób niepełnosprawnych, domach pomocy społecznej, ośrodkach kultury, szkołach, przedszkolach. Swoje zamiłowania muzyczne i pasje związane z folklorem przekazuje podczas licznych zajęć i warsztatów tanecznych i terapeutycznych.

Jest nauczycielem muzyki dla osób w różnym wieku. Jest chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki", wykładowczynią, prowadzi zajęcia ze studentami — członkami Akademickiego Chóru „Cantata" Politechniki Krakowskiej, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej prowadząc zajęcia wokalne z seniorami. Współpracuje też ze Studiem Teatru, Muzyki i Tańca w Krakowie prowadząc zajęcia wokalne i emisji głosu.

Podczas 20 lat pracy w Zespole „Małe Słowianki" przygotowała wokalnie ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. W swojej pracy udaje się jej przekonać młodzież do kultywowania tradycji narodowych przez wprowadzenie do repertuaru zespołu okolicznościowych pieśni patriotycznych i religijnych, które są też prezentowane podczas wyjazdów zagranicznych na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych. Szczególnym przedsięwzięciem jest przygotowanie wokalne Zespołu do występów w środowiskach osób niepełnosprawnych, domach pomocy społecznej, ośrodkach kultury, szkołach, przedszkolach.

 

Swoje zamiłowania muzyczne i pasje związane z folklorem przekazuje podczas licznych zajęć i warsztatów tanecznych i terapeutycznych.

- See more at: http://www.muzykotekaszkolna.pl/1516-aktualnosci/3794-nauczyciel-muzyki-2015#sthash.fVxsC7sO.dpuf

 

Swoją nagrodę przyznała również Muzykoteka Szkolna. Wyróżniliśmy Arkadiusza Krupę, autora projektu Latająca Szkoła Rocka. Zwyciężczynią w głosowaniu internautów okazała się Grażyna Maczek.

 

Więcej o dziesiątce nominowanych tutaj.


Pozostali laureaci i laureatki:
Grażyna Maczek - I miejsce w plebiscycie internetowym,
Katarzyna Kasprzyk, Mariusz Nowakowski, Lucyna Tatara-Rzadek - Nagrody Fundacji Muzyka jest dla wszystkich,
Krzysztof Dąbrowski - Nagroda Polskiej Rady Muzycznej,
Małgorzata Ługowska - Nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina
Marceli Reszka - Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków,
Justyna Niegierysz - Nagroda Orkiestry Sinfonia Varsovia
Arkadiusz Krupa - Nagroda Portalu Muzykoteka Szkolna

 

Konkurs o tytuł najlepszego nauczyciela muzyki, przewodnika i opiekuna muzycznego zorganizowany został w Polsce po raz pierwszy. Konkurs ma charakter akcji społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na świetną pracę polskich nauczycieli muzyki, a także skonsolidowanie środowiska muzycznego i lokalnych koalicji wokół zadań związanych z nauką muzyki i aktywnością muzyczną osób w każdym wieku.


W konkursie wzięli udział nauczyciele z oświaty, szkół muzycznych, a także muzycy, uczący w edukacji nieformalnej, niezależnie od rodzaju muzyki dominującego w ich pracy.
 
Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej ma nadzieję, iż konkurs stanie się doroczną tradycją dobrze rozwijającej się branży edukacji muzycznej w Polsce.
 

Poniżej zapis wydarzenia.

 

 


 
Organizatorzy konkursu „Nauczyciel  Muzyki 2015”:
Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich

 
Partnerzy:
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Związek Producentów Audio Video
Portal Muzykoteka Szkolna
Polska Rada Muzyczna
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków

 
Partnerstwo medialne:
TVP Kultura, Ruch Muzyczny, Twoja Muza
 

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Klasyka w klasie. Wyniki! +dodaj do schowka
Aktualne

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Klasyka w klasie. Najlepsza lekcja o muzyce polskiej