< powrót

Artystyczny Labirynt 2016

data publikacji: 22.04.2016

Fundacja Muzyka zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach artystycznych Akcja Labirynt 2016 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Warsztaty adresowane są do uczniów klas III-VI szkól podstawowych. Celem zajęć  jest wzajemna inspiracja, rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki dawnej i współczesnej.

 

Jednodniowe warsztaty realizowane w maju, czerwcu i wrześniu w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie dotyczyć będą tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, beatboxu, ekspresji ruchu oraz działań teatralnych. Ich organizatorzy starają się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Zajęcia prowadzą młodzi warszawscy artyści, których cechuje animacyjne podejście do działań artystycznych, umiejętność inspirowania, świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą.

 

W warsztatach artystycznych każdego roku bierze udział ok. 3 tysięcy dzieci wraz z nauczycielami z ogólnokształcących, muzycznych a także specjalnych szkół podstawowych.

 

Program muzyczny warsztatów stowarzyszony jest z międzynarodowym festiwalem „La Folle Journée”, który odbywa się corocznie pod koniec września w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Od lat aktywnie bierze w nim udział Orkiestra Sinfonia Varsovia, będąca głównym organizatorem jego polskiej edycji. Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. Partnerami wydarzenia są Orkiestra Sinfonia Varsovia, Centrum Promocji Kultury Praga-Południe oraz portal Muzykoteka Szkolna.

 

Terminy warsztatów: 17.05 – 23.09.2016

Miejsce: Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, Warszawa, ul. Grochowska 272

Szczegółowe informacje: www.akcjalabirynt.pl

Terminy / zapisy: http://www.akcjalabirynt.pl/warsztaty-artystyczne-dla-dzieci/zapisy/

 

drukuj pdf

zobacz również:

Dla maturzystów przed studniówką – o „Polonezie” Kilara +dodaj do schowka
Aktualne

Rozrasta się aplikacja Orkiestrownik! Opublikowany został właśnie nowy film będący jej częścią – opisujący elementy dzieła muzycznego w Polonezie Kilara

 

STAYnia. Pracownia muzyczna dla amatorów +dodaj do schowka
Aktualne

Początek jesienno-zimowego muzykowania już 17 września!

Klasycznie na trawie +dodaj do schowka
Aktualne

Połóż się na trawie przed pałacem w warszawskiej Królikarni i zanurz w dźwiękach

STAYnia 2017 +dodaj do schowka
Aktualne

Rozpoczęcie wiosenno-letniego semestru muzykowania dla amatorów już 5 marca w Sinfonii Varsovii!