< powrót

Audiowizje 2017

data publikacji: 29.05.2017

Teledyski i muzyka współczesna? Zapraszamy na Wałbrzyską 3/5 na pokaz najnowszych prac

Kadr z teledysku do utworu „Satin” Aleksandra Nowaka (reż. Łukasz Rusinek)
Kadr z teledysku do utworu „Satin” Aleksandra Nowaka (reż. Łukasz Rusinek)

Przed nami premiera dwóch filmów animowanych z cyklu AUDIOWIZJE, powstałych specjalnie do wcześniej napisanych kompozycji instrumentalnych: Satin Aleksandra Nowaka w reżyserii Łukasza Rusinka oraz Dialogi i odkształcenia Rafała Ryterskiego w reżyserii Moniki Kuczynieckiej. W pierwszym pełen napięcia utwór na akordeon i wiolonczelę towarzyszy perypetiom mędrca i jego niesfornych asystentów na pływającej wyspie; w drugim dialog klarnetu basowego i kontrafagotu ucieleśniony zostaje w tajemniczym ekosystemie pączkujących form.

Wstępem do pokazu będzie wybór eksperymentalnych animacji polskich z lat 60. i 70. z awangardową muzyką tych czasów, a po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcami nowych teledysków prowadzona przez kuratora cyklu Jana Topolskiego. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wybranych teledysków wyreżyserowanych przez Łukasza Rusinka, znanego z ilustracji do utworów m.in. Pablopavo, R.U.T.A., Vavamuffin.

Mikołaj Laskowski | Limbs of Sun (reż. Krzysztof Skonieczny i Jacqueline Sobiszewski)

Mikołaj Laskowski Limbs of Sun (reż. Krzysztof Skonieczny)

AUDIOWIZJE to cykl krótkometrażowych filmów powstałych na zamówienie Muzykoteki Szkolnej pod kuratelą Jana Topolskiego. W pierwszej odsłonie w roku 2015 zaprezentowano dwie etiudy paradokumentalne: Sun Spot na fortepian i elektronikę Katarzyny Głowickiej w reżyserii Zuzanny Solakiewicz oraz EC14 na rury PCV (fragment) Artura Zagajewskiego w reżyserii Piotra Stasika. W kolejnym roku, Iwona Bielecka wzięła na warsztat Novellę na elektronikę (fragment) Sławomira Kupczaka, zaś Krzysztof Skonieczny – Limbs of Sun na zespół Mikołaja Laskowskiego.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (120).

Czas: 8.06, godz. 19.00

Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana (I p.)

 

 

 

 

 

 

 

 

drukuj pdf

zobacz również:

Audiowizje triumfują! +dodaj do schowka
Aktualne

Obraz Limbs of Sun Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski został uznany najlepszym teledyskiem sekcji Powiększenie konkursu T-Mobilie Nowe Horyzonty. 

Sławomir Kupczak | Novella (reż. Iwona Bielecka) +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Kosmonauta na niezwykłej misji, czyli teledysk do utworu Sławomira Kupczaka

Krótka (pre)historia teledysku +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Z okazji premiery projektu Audiowizje. Teledyski do muzyki współczesnej przedstawiamy początki tej formy muzyczno-filmowej