< powrót

Aż tu nagle…

data publikacji: 03.12.2014

W piątek warto zaglądać na nasz profil FB. Wtedy rozdamy dwa egzemplarze książki „Aż tu nagle...Bajki ze zbiorów Oskara Kolberga” . Co to za wydawnictwo? Przeznaczone ono jest dla dzieci w wieku wczesnopodstawówkowym, a także dla rodziców chcących czytać bajki swoim dzieciom.

Książka zawiera wybrane teksty, stanowiące charakterystyczne przykłady tradycyjnej prozy ludowej, przekazywanej ustnie z pokolenia na pokolenie. Teksty pochodzą z wielu regionów dawnej Polski i prezentują różne typy ludowych opowieści: od bajek magicznych, o cudownych bohaterach i zdarzeniach, poprzez legendy o treści religijnej, po pełne komizmu i dowcipnych konceptów anegdoty.

 

Zbiorek ma na celu popularyzację bajkowych tekstów z ludowego repertuaru utrwalonego w XIX wieku przez Oskara Kolberga. Więcej o tym wybitnym etnografie i popularyzatorze kultury ludowej w naszym tekście.

 

Wybór i opracowanie tekstów: Elżbieta Millerowa

Ilustracje: Tomasz Pląskowski

 

Więcej informacji o książce: TU. Wydawcami są Instytut im. Oskara Kolberga oraz Instytut Muzyki i Tańca.

 

Zapraszamy na nasz profil Facebookowy w piątek!

drukuj pdf

zobacz również:

Eksperymentańcowanie +dodaj do schowka
Aktualne

Warsztat skoncentrowany będzie na nauce dwóch najbardziej charakterystycznych dla Polski środkowej i najczęściej notowanych przez Oskara Kolberga tańców wirowych: polki i oberka.

Wystawne urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Na 204. rocznicę urodzin kompozytora Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina zaprasza m.in. do Muzeum Fryderyka Chopina na Tamce w Warszawie, domu urodzenia kompozytora w Żelazowej Woli, a także do Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

 

2014 rokiem Kolberga +dodaj do schowka
Aktualne

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zaprasza na konferencję prasową na temat Roku Kolberga

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!