< powrót

Bartosz Kołsut Młodym Muzykiem Roku 2014!

data publikacji: 20.03.2014

Akordeonista z Radomia wystąpi na Eurowizji dla Młodych Muzyków w Kolonii. Nagrodę publiczności otrzymała grająca na tym samym instrumencie Inga Piwowarska.

Podczas finału konkursu organizowanego przez TVP Kultura Bartosz Kołsut zaprezentował Concerto Classico cz. I Kazimierza Przybylskiego. Towarzyszyła mu Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Łukasza Borowicza.

Jak powiedziała jurorka Patrycja Piekutowska, Kołsut "był jedyną osobą, której występ był na absolutnie takim samym poziomie w półfinale i finale konkursu". Podkreślono jego ciekawą osobowość, wielkie oddanie w czasie gry i to, że finałowe wykonanie był właściwie idealne.

Bartosz Kołsut urodził się w Radomiu. W 2003 roku rozpoczął naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w swoim rodzinnym mieście, w klasie Artura Miedzińskiego. W czasie nauki należał do zespołów: Akordeonowe Smyki, Humi Accordion Band pod kierownictwem Andrzeja Humskiego, a obecnie Artura Miedzińskiego - koncertujących zarówno na scenach krajowych, jak i zagranicznych. Występował na licznych koncertach, festiwalach krajowych i międzynarodowych. O sobie mówi tak: W tym roku kończę osiemnaście lat. Większość mojego dotychczasowego życia poświęciłem muzyce. I taki sam plan mam na jego dorosłą część. Ona jest centrum mojego świata. Z rzeczy poza muzycznych, cieszę się, że niedługo będę mógł zrobić kurs na prawo jazdy.

Więcej informacji o konkursie Młody Muzyk Roku tutaj.
Oficjalna strona konkursu: mlodymuzykroku.tvp.pl.


drukuj pdf

zobacz również:

Łukasz Dyczko zwycięzcą Eurowizji dla Młodych Muzyków! +dodaj do schowka
Aktualne

Wielki sukces młodego saksofonisty z Polski!

Łukasz Dyczko Młodym Muzykiem Roku 2016! +dodaj do schowka
Aktualne

Osiemnastoletni artysta będzie reprezentował Polskę na początku września w konkursie Eurowizja dla Młodych Muzyków

Motion Trio: konkurs rozwiązany! +dodaj do schowka
Aktualne

Podobno polska muzyka jest potęgą jeśli chodzi o akordeon. Dowodem na to jest światowa kariera Motion Trio. 

Duet wiolonczeli i akordeonu +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert kameralny w Filharmonii Narodowej w wykonaniu wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz i akordeonisty Macieja Frąckiewicza.