Co w muzyczno-pedagogicznej trawie piszczy? Jakiej pomocy potrzebują nauczyciele muzyki, a jak w szkolną edukację muzyczną mogą się włączyć organizacje pozarządowe? Jaka przyszłość lekcji muzyki i zajęć artystycznych? Jakie rodzaje działań są wartościowe, a które bez sensu? Co można poprawić, z czego zrezygnować, przy czym się upierać? To tylko kilka tematów, na które warto rozmawiać w gronie praktyków, pedagogów i animatorów.

Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich zaprasza nauczycieli muzyki ze szkół i przedszkoli do wspólnej burzy mózgów. W gronie osób dobrze zorientowanych w aktualnej rzeczywistości oświatowej będą mogli oni sprecyzować wyzwania stojące przed powszechną edukacją muzyczną, zastanowić się nad adekwatnymi i efektywnymi metodami pracy, nad przyszłością zajęć muzycznych w oświacie.
Na stronie Fundacji czytamy: „Na spotkaniu nie będzie referatów ani paneli. Zależy nam dyskusji. Mamy nadzieję, że pierwsza Narada określi tematy i ramy organizacyjne dla kolejnych takich spotkań.
W gronie specjalistów wspólnie nad nowymi sposobami działania, spróbujmy uchwycić postępujące zmiany w metodyce faktycznie stosowanej przez nauczycieli muzyki. Spodziewamy się usłyszeć od Państwa fascynujące opowieści o Waszych eksperymentach. Chcielibyśmy także pomarzyć wspólnie o idealnej edukacji muzycznej, o tym jak powinna wyglądać w przedszkolu i szkole.
Ważnym tematem narady powinna być współpraca nauczycieli muzyki ze środowiskiem oświatowym i organizacjami pozarządowymi. Fundacje i stowarzyszenia mogą uzupełniać działania państwa w edukacji, szkoły coraz chętniej otwierają się na tę współpracę. Spróbujmy więc określić konkretne zadania, w których organizacje pozarządowe mogą być przydatne nauczycielom muzyki i odwrotnie jak nauczyciele muzyki mogą wpłynąć na nasze działania na rzecz szkolnej edukacji muzycznej, formalnej i nieformalnej”.
Aby zapisać się na spotkanie, należy wysłać potwierdzenie chęci udziału w debacie na adres: katarzyna.konciak@muzykajest.pl
Szczegółowe informacje pod nr tel. 605-225-849
Czas: 13.02, godz. 17
Miejsce: Warszawa, Saska Kępa, ul.Paryska 31 m 14 b (domofon 142)
www.muzykajest.pl
Fot. Philips Academy Orchestra, Carl Pfatteicher przewodzi orkiestrze Phillips Academy w Cochran Chapel, 1937, CC BY-SA 2.0