data publikacji: 30.07.2015

2 maja 2014 roku ruszył portal AllofBach.com, na którym znajdą się rejestracje wszystkich dzieł niemieckiego kompozytora nagrywane od września przez Holenderskie Towarzystwo Bachowskie.

W każdy kolejny piątek w serwisie będą publikowane następne utwory z przepastnego dorobku mistrza z Eisenach. Każdy utwór, zarejestrowany audiowizualnie, posiada swoją podstronę, na której znajduje się tło poszerzające wiedzę o nim – wywiady, konteksty historyczne i biograficzne. Słuchacze mogą się też dzielić swoimi uwagami na specjalnym forum. Uwagę przykuwa strona graficzna serwisu – każda kompozycja ma niepowtarzalne tło. Serwis funkcjonuje w dwóch wersjach językowych – niderlandzkiej i angielskiej.

 

Pierwsza partia utworów to sześć kompozycji – kantata Nun komm, der Heiden Heiland, BWV 61, Toccata i fuga d-moll BWV565, Herr Gott, dich loben alle wir, BWV 130, kantata Ich habe genug, Koncert organowy a-moll BWV593 oraz Preludium i fuga Fis-dur z I tomu Das Wohltemperierte Klavier BWV 858.

 

Pomysł nagrania wszystkich dzieł Bacha podsunął.... jubileusz. W sezonie 2021-2022 Holenderskie Towarzystwo Bachowskie będzie obchodziło 100-lecie istnienia. Aby zachować wierność duchowi muzyki Bacha poszczególne utworu będą wykonywane w miejscach, do których zostały przeznaczone – kantaty w kościołach, muzyka kameralna w salonach itd. Już za kilka lat, gdy w serwisie znajdą się wykonania wszystkich utworów Jana Sebastiana, jego muzyka nie będzie miała przed słuchaczami z całego świata żadnych tajemnic.

 

allofbach.com

drukuj pdf

zobacz również:

Resurrectio, czyli nowe Actus Humanus +dodaj do schowka
Aktualne

Wielkanocna odsłona największego polskiego festiwalu muzyki dawnej

Urodziny Bacha… w metrze? +dodaj do schowka
Aktualne

Nietypowe święto muzyki kompozytora

Poznań Baroque dla dzieci +dodaj do schowka
Aktualne

Przez 9 dni Poznań będzie rozbrzmiewał muzyką dawną. Przewidziano koncerty dla najmłodszych słuchaczy!

Bach 330 +dodaj do schowka
Aktualne

Obchody 330. urodzin Johanna Sebastiana Bacha trwają już od ponad tygodnia (wg kalendarza juliańskiego kompozytor urodził się 21 marca, według obowiązującego, gregoriańskiego 31 marca). Kulminacją obchodów będą koncerty odbywające się w Wielkim Tygodniu