< powrót

Co nas łączy?

data publikacji: 16.06.2018

Relacje, czyli koncert-performance chóru VRC na warszawskiej Pradze

zdjęcie chórzystów i chórzystki VRC siedzących na widowni sali koncertowej
fot. materiały prasowe

Samotny głos rozbrzmiewa w przestrzeni katedry. Stopniowo dołączają pozostałe głosy - nakładają się, zaplatają, dialogują. Tylko razem tworzą harmonię. Śpiew chóru buduje wspólnotę.

Koncert-performance chóru VRC pt. Relacje to próba odpowiedzi, za pomocą form muzycznych opartych na dialogu głosów, na pytanie, co łączy nas jako ludzi. Średniowiecznym, renesansowym i współczesnym kompozycjom towarzyszyć będą improwizacje multi-instrumentalistki Marty Zalewskiej oraz wykonywane na żywo wizualizacje malarki-filozofki Grażyny Grobelnej.

Koncert poprowadzi dyrygentka chóru VRC Joanna Maluga. W repertuarze utwory anonimowych twórców XIV i XV wieku oraz kompozytorów takich jak Guillaume Dufay, Pierre Guedron, John Bennet, Thomas Tallis, Giacomo Carissimi, Gregorio Allegri czy Knut Nysted.

Bilety w cenie 10zł dostępne są przez aplikację Going oraz w dniu koncertu! Zachęcamy też do potwierdzania swojej obecności w wydarzeniu na Facebooku.

Czas: 30.06, godz. 19
Miejsc: Warszawa, Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

drukuj pdf

zobacz również:

VRC – ludzie renesansu +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Specjalizują się w muzyce współczesnej, ale nie boją się też repertuaru dawnego. Varsoviae Regii Cantores, czyli rezydenci Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Rozśpiewanie z chórem VRC +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Zobacz jak wygląda prawidłowa rozgrzewka wokalna chóru