< powrót

Dni Muzyki Nowej 2014 w Gdańsku

data publikacji: 14.01.2014

Program festiwalu będzie się kręcił wokół dwóch osi - muzyki smyczkowej i elektroniki

W 2014 roku po raz pierwszy do Gdańska przyjedzie sławny norweski kwartet smyczkowy, wykonywujący muzykę współczesną, Cikada Quartet. Razem z Dominikiem Bukowskim wykonają między innymi kompozycję Leszka Możdżera specjalnie napisaną dla festiwalu DMN. Cikada Quartet powstał w kwietniu 1989 roku w Oslo i jest częścią Cikada Ensemble. Jest uznawany za jeden z najbardziej liczących się w świecie kwartetów wykonujących muzykę współczesną.

Na festiwalu zadebiutuje Sinofnietta Pomerania, prowadzona przez młodego, wybitnie utalentowanego dyrygenta i kompozytora Tadeusza Dixę. Sinfonietta Pomerania zaprezentuje kompozycje specjalnie przygotowanie na DMN (prawykonania i prapremiery). 

Debiutem scenicznym będzie występ Kalaschnikov Feat. Reactive Ensemble, który tworzą młoda, gdańska perkusistka Katarzyna Kadłubowska i kompozytor oraz artysta multimedialny Remmy Canedo. Specjalnie na DMN przygotowują koncert - instalację.

Europejską scenę muzyki elektronicznej łączącej się z muzyką klasyczną reprezentować będą Field Rotation (Christoph Berg - elektronika) i duet Piano Interrupted (angielski pianista Tom Hodge oraz francuski producent Franz Kirmann). 

Program zimowej edycji DMN 2014 zamknie Fin Kimmo Pohjonen wirtuoz akordeonu zamknie. Uważany jest za jednego z najlepszych wirtuozów akordeonu w Finlandii. Grał niemal każdą muzykę od rocka poprzez klasykę, folk po awangardę 

Kuratorem Dni Muzyki Nowej jest znakomity muzyk, wibrafonista Dominik Bukowski.

Program DMN 2014 zostanie  zaprezentowany w dwóch odsłonach: zimowej w dniach 16 - 19.01 i wiosennej w dniach 11 - 13.04.

Czas: 16.01-19.01
Miejsce: Gdańsk, Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197
www.klubzak.com.pl

 

drukuj pdf

zobacz również:

Gitarzysta The National interpretuje muzykę Lutosławskiego +dodaj do schowka
Aktualne

Kompozytor i gitarzysta Bryce Dessner, z okazji Roku Lutosławskiego, na zamówienie NInA skomponuje utwór inspirowany muzyką polskiego kompozytora. Wykonanie 29 listopada 2013 r.!

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej