< powrót

Duet wiolonczeli i akordeonu

data publikacji: 06.05.2014

Koncert kameralny w Filharmonii Narodowej w wykonaniu wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz i akordeonisty Macieja Frąckiewicza.

Artyści rozpoczęli muzyczną współpracę pięć lat temu, tworząc profesjonalny duet, nagradzany na prestiżowych europejskich konkursach. Są również laureatami „Paszportu Polityki” w 2012 roku.

 

Na czwartkowym koncercie zaprezentują kompozycje wybitnych twórców muzyki nowej: Satin Aleksandra Nowaka oraz Preludium, Postludium i Psalm Hanny Kulenty oryginalnie napisane na wiolonczelę i akordeon, a także kompozycje: Alfreda Schnittkego (Suita w dawnym stylu), Sofii Gubajduliny (In Croce) i Arvo Pärta (Fratres), autorsko dopuszczające ich wykonanie z udziałem akordeonu.

Warto będzie również posłuchać, jak zabrzmi II Sonata D-dur Jana Sebastian Bacha na violę da gamba i basso continuo na współczesnym, koncertowym akordeonie!

Koncert poprowadzi Marcin Majchrowski.

 

Od lat w wybrane czwartkowe wieczory w warszawskiej Filharmonii Narodowej odbywają się koncerty edukacyjne dla uczniów gimnazjów, liceów oraz studentów.

Ze względu na ich edukacyjny charakter, osoba prowadząca przybliża słuchaczom repertuar i sylwetki wykonawców. Co sezon Czwartkowe Spotkania Muzyczne proponują szereg koncertów symfonicznych, chóralnych, kameralnych i recitali, prezentujących muzykę od okresu średniowiecza do współczesności, a także różne gatunki muzyczne, czasem przekraczające granice muzyki klasycznej (np. koncerty jazzowe).

 

Czas: czwartek, 8 maja, godz. 18.00

Miejsce: Filharmonia Narodowa w Warszawie

 

Na zdjęciu Magdalena Bojanowicz i Maciej Frąckiewicz (FilHarmonia Narodowa)

 

drukuj pdf

zobacz również:

Bach 333 +dodaj do schowka
Aktualne

Urodziny Jana Sebastiana Bacha w… warszawskiej kawiarni!

Wielki Tydzień w Gdańsku, czyli Actus Humanus +dodaj do schowka
Aktualne

Wielkanocna odsłona gdańskiego festiwalu muzyki dawnej

Czego słuchał pan Shakespeare? +dodaj do schowka
Aktualne

Cykl koncertów Muzyka dawna w Wilanowie

Bach Stories +dodaj do schowka
Aktualne

Płyta Aleksandra Dębicza i Marcina Zdunika i koncert promujący album