< powrót

Dzień Dziecka z Chopinem

data publikacji: 01.06.2017

Jakież kwiaty, jakie wianki… VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Być może o chopinowskich mazurkach myślał Leopold Staff, pisząc „Gdyby fiołki i konwalie zamiast pachnąć grać umiały, byłaby to muzyka Szopena”.

VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli poświęcony będzie wątkom kwiatowym. Pośród kwitnących w parku magnolii, tulipanowców, bratków, szałwii i kalin zabrzmią liryczne i pełne wyrafinowanego humoru  Śpiewokwiaty Witolda Lutosławskiego, a dźwięki francuskich miniatur fortepianowych towarzyszyć będą rozmaitym grom ogrodowym. Wsłuchamy się w kwiatowe baśnie o Calineczce i kwiecie paproci, zapleciemy wianki, stworzymy kompozycje kwiatowe w różnych technikach plastycznych, pod japońską wiśnią będziemy składać origami. Barwy rozsianych po parku kwiatów z pewnością ucieszyłyby oko autora modernistycznej koncepcji założenia parkowego, architekta niezwykle czułego na kolory – Franciszka Krzywdy-Polkowskiego. Na wystawie czasowej zobaczymy akwarele i kolorowe projekty architektoniczne będące świadectwem jego wrażliwości na świat barw. W związku z tym nie zabraknie więc także warsztatów architektonicznych związanych z modernistycznym parkiem otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz spotkania z architektem krajobrazu.

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli pt. Jakież kwiaty, jakie wianki… odbędzie się 4 czerwca 2017 r. (niedziela) w godz. 10.00  ̶  17.00 w Parku wokół Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Dla osób z dziećmi wstęp bezpłatny.

drukuj pdf

zobacz również:

Muzyka Chopina w Łazienkach Królewskich +dodaj do schowka
Aktualne

59. sezon koncertów chopinowskich z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych pianistów

Ko-lekcje +dodaj do schowka
Aktualne

Kwietniowe warsztaty dla nauczycieli muzyki w Żelazowej Woli

1 marca: urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Co będzie się działo tego dnia?

Mała Akademia Chopinowska latem +dodaj do schowka
Aktualne

Plenerowe warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 3-10 lat na skwerze przy Muzeum Chopina