< powrót

Dzień Dziecka z Orkiestrą Sinfonia Varsovia

data publikacji: 29.05.2014

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Dzień Dziecka na Grochowskiej (w sobotę, 31 maja) oraz na dwa koncerty filmowe „Fantazja” Disneya w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki (w niedzielę, 1 czerwca).

 

W sobotę Orkiestra Sinfonia Varsovia i LAMALA zapraszają dzieci i rodziców do niezwykłego świata sztuki: literatury, muzyki, teatru i architektury.

W programie: spotkania z autorami (m.in.: Dorotą Gellner, Grzegorzem Kasdepke, Katarzyną Ewą Kozubską, Krystyną Lipka-Sztarbałło, Janem Bajtlikiem), warsztaty i zajęcia muzyczne, teatralne, malarskie, artystyczne, plastyczne, z architektury i recyclingu, przyrodnicze.

O godz. 13.00 zacznie się inauguracja XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W trakcie trwania imprezy odbędzie się również II edycja konkursu dla warszawskich przedszkoli: „Wesoły mikrofon dla przedszkolaka”. W tym samym dniu rozpocznie się III Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych IMPRINT 2014 oraz targi książki dziecięcej najlepszych polskich wydawnictw specjalizujących się w literaturze dziecięcej. Wydarzeniom towarzyszyć będzie strefa smaku ze zdrowym jedzeniem.

 

Miejsce: siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa; szczegółowe informacje: www.lamala.pl

Czas: sobota, 31 maja, godz. 11.00-17.00 

 

W niedzielę, 1 czerwca, w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi polska premiera słynnego koncertu filmowego „Fantazja" z 1940 roku. W filmie tym Walt Disney mistrzowsko połączył po raz pierwszy muzykę klasyczną z obrazem, zaskakując ekranową interpretacją kompozycji Bacha, Czajkowskiego, Beethovena czy Musorgskiego. Koncert filmowy „Fantazja" jest owocem współpracy Walta Disneya z Leopoldem Stokowskim, dyrygentem polskiego pochodzenia.

W trakcie koncertów animacje wyświetlane na ekranie kinowym zilustrują popularne dzieła muzyki klasycznej, które wykona na żywo Sinfonia Varsovia z towarzyszeniem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Ponad 120 artystów zagra między innymi Toccatę i Fugę d-moll Jana Sebastiana Bacha, VI Symfonię „Pastoralną” Ludwiga van Beethovena, Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego czy Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego.

 

Miejsce:  Sala Kongresowa, Warszawa. Szczegółowe informacje:  www.MagiczneKoncerty.pl

Czas: niedziela, 1 czerwca, godz.: 16.00 i 19.00

 

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl