< powrót

DZiKa Klasyka: francuskie klimaty

data publikacji: 20.05.2015

Tym razem szykuje się prawdziwa uczta zarówno dla ucha, jak i podniebienia – w „domowych” warunkach klubu DZiK zabrzmią utwory francuskich mistrzów, takich jak: Cesar Franck, Jules Massenet, Camille Saint-Saens, Gabriel Fauré i Maurice Ravel, a to wszystko przy lampce wina (w cenie biletu) i raclette.


Zagrają: Christian Danowicz (skrzypce) i Anna Rutkowska-Schock (pianino).

 

Christian Danowicz urodził się w Argentynie, ale emocjonalnie związany jest z Francją. Należy do najciekawszych instrumentalistów swojego pokolenia. Jego płyta Le Violon Francais (wyd. DUX) zawiera „żelazny“ skrzypcowy repertuar francuski (od nieśmiertelnej Sonaty skrzypcowej A-dur Francka po Tzigane Ravela), co jest, jak przyznaje artysta, sposobem na wyrażenie tęsknoty za krajem rodzinnym.

 

To kolejna edycja projektu DZiKa Klasyka. Koncerty „z klasyką” w przestrzeniach klubowych były organizowane w Warszawie już w kilku miejscach. W repertuarze pojawiały się utwory Beethovena, Schuberta i Mozarta (m.in. Koncert fortepianowy KV 415), a z bardziej współczesnych m.in. Pawła Szymańskiego.

 

Bilet: 25 PLN

 

Czas: 28.05, godz. 20
Miejsce: Warszawa, Dom Zabawy i Kultury, ul. Belwederska 44A

 

Na zdjęciu: Christian Danowicza

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl