< powrót

Dzikie instrumenty

data publikacji: 20.11.2015

fot. Maciej Mulawa

Warsztaty odkrywania możliwości instrumentów muzycznych, sposobów ekspresji i niestandardowego podejścia do muzyki to kolejna propozycja w ramach STAYni. 

W poszukiwaniu „dzikości instrumentów” dorośli i młodzież wezmą udział w bezpłatnych warsztatach  Spotkanie odbędzie się w Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej STAYnia na Pradze, gdzie muzykujący mieszkańcy Warszawy w każdym wieku mają stałe miejsce rozwijania swoich muzycznych pasji.

 

Warsztaty muzyczne zatytułowane „Dzikie instrumenty” mają na celu odkrywanie ukrytych w instrumentach niezwykłych możliwości ekspresyjnych dla poszukiwaczy nowoczesnej lekkości w muzyce. Prowadzący warsztaty, czyli Dagna Sadkowska - skrzypce, Michał Górczyński – klarnet oraz Tomek Pokrzywiński – wiolonczela, mają za zadanie zaprezentować najpierw na swoich instrumentach a następnie na instrumentach warsztatowiczów, jak występujące w muzyce ekspresje są w stanie przeobrażać, zmieniać instrumenty muzyczne, które bez nas i naszych emocji są tylko martwymi przedmiotami.

 

W Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej pasjonaci grania i śpiewania uczestniczą w bezpłatnych grupowych warsztatach instrumentalnych pod okiem zawodowych muzyków reprezentujących różne żywioły muzyczne (muzyka klasyczna, tradycyjna, jazzowa, rockowa). Wspólnie tworzą zespoły, by muzykować i koncertować dla czystej przyjemności. Nie musisz być wirtuozem, ważne, że chcesz zajmować się muzyką.


Warsztaty składać się będą z trzech etapów i potrwają od godz. 14:00 do 17:00. Udział bezpłatny z wcześniejszą rejestracją: biuro@muzykajest.pl. 

 

Czas: 29.11, godz. 14
Miejsce: Warszawa, Eksperymentalna Pracownia Muzyczna STAYnia, ul. Grochowska 272
www.muzykajest.pl/staynia/

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących