< powrót

Dźwiękowa karuzela

data publikacji: 27.05.2014

Karuzelę utworów dla najmłodszych proponuje w najbliższą niedzielę Filharmonia Narodowa.

 

Niedzielny koncert kameralny dla dzieci składa się z interesujących utworów, które kompozytorzy różnych epok pisali z myślą o najmłodszych słuchaczach lub wykonawcach. Uczestniczące w nim dzieci poznają ciekawe instrumenty (perkusyjne i puzon), posłuchają śpiewanych historii i wierszyków, dzięki którym zawędrują w świat fantazji.

 

Koncert poprowadzi Maria Małanicz-Przybylska. Wykonawcy: Ravel Piano Duo (fortepian), Tomasz Piluchowski (baryton), Roman Siwek (puzon), Marcin Lemiszewski (perkusja).

 

Miejsce: Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej w Warszawie

Czas: niedziela, 25 maja, godz. 11.00 – poranny koncert dla dzieci (3 – 6 lat), godz. 14.00 – popołudniowy koncert dla dzieci (7 -12 lat).

 

Krotale, fot. Muzykoteka

drukuj pdf

zobacz również:

Święto instrumentów dętych +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert uczelnianej Orkiestry Dętej pod batutą znakomitego amerykańskiego dyrygenta – Roberta Rumbelowa odbędzie się w Warszawie już 25 maja!

Artystyczny Labirynt 2016 +dodaj do schowka
Aktualne

Fundacja Muzyka zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach artystycznych Akcja Labirynt 2016 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Latająca Szkoła Rocka +dodaj do schowka
Aktualne

Chcesz grać na perkusji albo gitarze, ale nie wiesz, od czego zacząć i o co zapytać? Albo: co to jest melotron i jak brzmi? Dowiesz się tego z serii krótkich filmów edukacyjnych i… z haseł w dziale WIEDZA/INSTRUMENTY.

Zanim Chopin wyruszył w świat +dodaj do schowka
Aktualne

Utwory fortepianowe Chopina, wiersze o kompozytorze i opowiadania o jego dziecięcych latach usłyszą najmłodsi podczas koncertów w Filharmonii Narodowej.