Na festiwalu pokazany zostanie Orlando Jerzego Fryderyka Händla. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Muzykoteka Szkolna. Operę zarejestrujemy, i pod koniec roku udostępnimy na naszym portalu!

Główny wątek fabularny Orlanda zaczerpnięty został z jednego z najważniejszych dla kultury europejskiej eposów – \\Orlanda Szaloneg Ludovica Ariosta, wydanego w 1516 w Ferrarze. Opowieść ta była inspiracją dla takich artystów jak Tasso, Cervantes, Szekspir, Lope de Vega, Borges, Mandelstam, Vivaldi, Händel, Haydn, Tiepolo, Ingres, Redon, Dürer. Orlando to opera stylistycznie stojąca pomiędzy komedią, tragedią i opowieścią fantastyczną. To historia rycerza, który w imię ideałów – w imię miłości, gotowy jest na każdą próbę, ale nie na próbę bezsilności. To opowieść o ludziach zabłąkanych w świecie uczuć jak w gęstwinie leśnej, opowieść o miłości odrzuconej, zranionej, zawiedzionej, szalonej ale również i szczęśliwej.
kierownictwo muzyczne: Lilianna Stawarz
reżyseria: Natalia Kozłowska
scenografia i kostiumy: Julia Skrzynecka
światła: Maciej Igielski
współpraca przy kostiumach: Paulina Czernek-Banecka
asystent reżysera: Monika Łopuszyńska
asystent scenografa: Alicja Kokosińska
obsada: Jakub Monowid (Orlando), Aleksandra Zamojska (Angelica), Artur Janda (Zoroastro), Dagmara Barna (Dorinda), Damian Ganclarski (Medoro),
Orkiestra Royal Baroque Ensemble
Spektakl zostanie pokazany w dniach 5, 8 i 9 września o godz. 19. Jeden ze spektakli zostanie zarejestrowany i udostępniony na naszej stronie.
Cały festiwal potrwa od 4 do 20 września. Pozostałe koncerty to m.in. Tre Donne, czyli recital wokalny Olgi Pasiecznik, koncert Barok na pięć głosów, koncert kameralny zespołu Gradus ad Parnassum oraz ponowne wystawienie Agrippiny Händla, której zeszłoroczną rejestrację można oglądać na naszej stronie. Tę ostatnią operę będzie można obejrzeć 19 września o godz. 18 i 20 września o godz. 19.
Czas: 4-20.09
Miejsce: Warszawa, Teatr Królewski, Łazienki
na zdjęciu: Orkiestra Royal Baroque Ensemble