< powrót

Folkowo Bemowo

data publikacji: 08.01.2015

Afrobeat to gatunek muzyczny łączący elementy zachodnioafrykańskiej muzyki ludowej oraz stylów muzyki popularnej – rocka, reggae, disco i popu. Najsłynniejszym przedstawicielem tego gatunku jest prawdopodobnie Nigeryjczyk Fela Kuti.

W Warszawie od kilku lat działa Warsaw Afrobeat Orchestra, zespół zafascynowany tą muzyczną hybrydą z Czarnego Lądu. W Bemowskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty muzyczno-taneczne z udziałem muzyków tego zespołu. Dwie wokalistki Anna Piotrowska i Magdalena Kuś przygotują młodych uczestników (warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat) do wspólnego śpiewania z Warsaw Afrobeat Orchestra.

 

Magdalena Kuś - absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje również z zespołami 4i, Shata QS i Stanem Borysem.

Anna Piotrowska wokalistka, tancerka i autorka tekstów. Przez wiele lat wokalistka zespołu Żywiołak. Koncertowała również z zespołami Village Kollektiv i Goście z Nizin.

 

Zapisy: natalia.fiedorczuk@artbem.pl

 

Opiekun każdego dziecka, które weźmie udział w warsztatach, dostanie zaproszenie na bezpłatny udział w koncercie Warsaw Afrobeat Orchestra 24 stycznia 2015 roku!


Czas: 24.01.2014godz. 13
Miejsce: Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201
www.artbem.pl

drukuj pdf

zobacz również:

Mała Warszawska Jesień 2018 +dodaj do schowka
Aktualne

Już po raz ósmy odbędzie się dziecięca odsłona festiwalu muzyki współczesnej

Ko-lekcje +dodaj do schowka
Aktualne

Kwietniowe warsztaty dla nauczycieli muzyki w Żelazowej Woli

Tak było na warsztatach kodályowskich [GALERIA] +dodaj do schowka
Aktualne

Obejrzyj krótką fotorelację z zajęć z Joanną Malugą!

Od pomysłu do piosenki +dodaj do schowka
Aktualne

Dźwięczność vol. 3, czyli warsztaty pisania piosenek na warszawskim Jazdowie