< powrót

Gitarzysta The National interpretuje muzykę Lutosławskiego

data publikacji: 28.11.2013

Kompozytor i gitarzysta Bryce Dessner, z okazji Roku Lutosławskiego, na zamówienie NInA skomponuje utwór inspirowany muzyką polskiego kompozytora. Wykonanie 29 listopada 2013 r.!

Dessner ma na swoim koncie utwory pisane m.in. dla grupy Kronos Quartet, z okazji 75. rocznicy urodzin kompozytora Steve'a Reicha, u boku którego wystąpił także podczas Manchester International Festival. Współpracował też z Jonnym Greenwoodem w ramach Holland Festival (The Music of Jonny Greenwood and Bryce Dessner).

Dessner jest ponadto założycielem MusicNOW Festival, odbywającego się corocznie od 2006 roku w Cincinnati w stanie Ohio, który gości przedstawicieli rozmaitych nurtów muzyki współczesnej z całego świata, współpracując z takimi twórcami i artystami, jak David Cossin, Glenn Kotche, Richard Reed Parry, Bang on a Can All-Stars, Kronos Quartet czy rockowymi Grizzly Bear lub Dirty Projectors.

Koncert, podczas którego premierowo wykonany zostanie utwór Bryca Dessnera, odbędzie się 1 grudnia w Warszawie. Zagra AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia. Kuratorem koncertu organizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny jest Filip Berkowicz.

drukuj pdf

zobacz również:

Łańcuch XV +dodaj do schowka
Aktualne

Okrągła edycja warszawskiego festiwalu dedykowanego Witoldowi Lutosławskiemu

Andrzeja Wajdy muzyczne związki oczywiste i nieoczywiste +dodaj do schowka
Aktualne

Filmom Andrzeja Wajdy zawdzięczamy wiele wspaniałej muzyki, rzadko jednak przypomina się o jego muzycznych planach, które nigdy nie zostały zrealizowane

Lutosławski/świat – premiera! +dodaj do schowka
Aktualne

Na 5 płytach CD i płycie DVD znalazły się niepublikowane dotąd nagrania – popularnych piosenek, które były przebojami w latach 60., pieśni masowych, o których Witold Lutosławski na pewno wolałby nie pamiętać, a także dwóch filmów, do których skomponował muzykę tuż po wojnie. 

Kopciuszek +dodaj do schowka
Aktualne

„Kopciuszek” Siergieja Prokofiewa to balet fantastyczny na podstawie baśni Charles’a Perraulta.