< powrót

Zimowa orkiestra

data publikacji: 24.11.2016

Niedzielne zajęcia muzycze dla maluszków

białe kryształki lodu ułożone we wzory
Fot. Monteregina (Nicole), Flickr, CC BY-NC-SA

Dźwięki tańczące zimą

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 2-4 lata, porywające najmłodszych w bajeczną zimową podróż do krainy dźwięków. Razem z prowadzącą zajęcia Jowitą Szołoch, sprawdzimy czy dźwięki się uśmiechają, smucą, a może czasami się złoszczą? W zimowej atmosferze będziemy śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach perkusyjnych do utworów m. in. W. A . Mozarta, R. Schumanna, L. Beethovena czy E. Griega.

W niedzielę 4 grudnia Muzykoteka Szkolna zaprasza najmłodsze dzieci (2-4 lata) wraz z rodzicami na warsztaty muzyczne w godz. 10.30-11.30. Spotkania odbywają się w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w sali MINIMAX (za kawiarnią).Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

Zimowa orkiestra

Zajęcia będą okazją do doświadczenia muzyki poprzez zabawy ruchowe i sensoryczne. Ich uczestnicy zobaczą z bliska, dotkną i wypróbują profesjonalne instrumenty muzyczne i poszukają na nich zimowych dźwięków: od lodowatych po rozgrzewające. Muzyczne impresje na temat pogody uzupełnią zabawy ruchowe i oddechowe m.in. wielka śnieżyca i rywalizacja Mrozu i Odwilży. Finałem będzie stworzenie zimowej orkiestry i wprowadzenie w podstawy dyrygowania. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach z rodzicami. Zajęcia prowadzone przez Annę Ługowską zainspirowane są koncepcjami m.in. Edwina Gordona, Carla Orffa oraz Zoltana Kodalya.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

W niedzielę 11 grudnia Muzykoteka Szkolna zaprasza najmłodsze dzieci (2-4 lata) wraz z rodzicami na warsztaty muzyczne w godz. 10.30-11.30. Spotkania odbywają się w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w sali MINIMAX (za kawiarnią).

drukuj pdf

zobacz również:

Mała Warszawska Jesień 2018 +dodaj do schowka
Aktualne

Już po raz ósmy odbędzie się dziecięca odsłona festiwalu muzyki współczesnej

Ko-lekcje +dodaj do schowka
Aktualne

Kwietniowe warsztaty dla nauczycieli muzyki w Żelazowej Woli

Tak było na warsztatach kodályowskich [GALERIA] +dodaj do schowka
Aktualne

Obejrzyj krótką fotorelację z zajęć z Joanną Malugą!

Od pomysłu do piosenki +dodaj do schowka
Aktualne

Dźwięczność vol. 3, czyli warsztaty pisania piosenek na warszawskim Jazdowie