< powrót

Imagine Poland

data publikacji: 22.09.2017

Młodzieżowy konkurs muzyczny i jego pierwsza polska edycja

Zdjęcie przedstawia trzech chłopaków, członków zespołu Ebonics w wieku około 18 lat na scenie
Zespół Ebonics, fot. Imagine Sweden

Konkurs Imagine Poland ma na celu znalezienie pasjonatów grania wśród młodych ludzi. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoją twórczość, ale też poznać realia branży muzycznej. Zwycięzca polskiej edycji będzie mógł reprezentować kraj w Sztokholmie w 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie JM Poland oraz pomysłodawcy akcji Grajmy w szkole.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury festiwalu wybierze zespoły do regionalnych przesłuchań. Odbędą się one w Rudzie Śląskiej, Wrocławiu i Warszawie. Kolejny etap to koncert finałowy w stolicy. Zwycięzcy otrzymają możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego Imagine Festival w Szwecji. 

11.10.2017 – Ruda Śląska – Miejskie Centrum Kultury

12.10.2017 – Wrocław – Radio Wrocław

14.10.2017 – Warszawa – Służewski Dom Kultury

Festiwal uruchomił pierwszy etap eliminacji międzynarodowego przeglądu muzycznego dla osób w wieku 13-21 lat, które w swojej twórczości prezentują dowolny styl muzyczny.

Zgłoszenia zespołów można przesyłać do 8 października poprzez stronę internetową festiwalu. Tam też znajduje się regulamin konkursu.

W Polsce wydarzenie jest częścią akcji Grajmy w szkole, która inicjuje i wspiera wszelkie działania związane z aktywnym muzykowaniem w szkołach.

drukuj pdf

zobacz również:

Grajmy w szkole! +dodaj do schowka
Aktualne

Można wspierać pomysł tworzenia zespołów muzycznych we wszystkich typach szkół. Wystarczy podpisać petycję!