< powrót

Jedyna taka konferencja

data publikacji: 13.03.2014

Już po raz 6. Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki organizuje konferencję metodyczną. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Łodzi, a jego tematem przewodnim jest „Radość wspólnego muzykowania”.

Konferencja, odbywająca się w Łodzi w dniach 4-5 kwietnia tego roku, będzie podzielona na kilka części. Pierwszą są wykłady – wykład na temat radości wypływającej z muzykowania wygłosi dr Marcin Wolniewski z Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Łodzi; o dobrych praktykach w edukacji artystycznej opowie Janusz Moos z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, doświadczenia animacyjne i edukacyjne przedstawi też dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dr Wojciech Marchwica.

 

Drugim ważnym wątkiem konferencji będą warsztaty. Piotr Baron z Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej PWSZ w Nysie opowie o roli faktach i mitach na temat śpiewu w szkole, Witold Janiak poprowadzi zajęcia z harmonii jazzowej, a Monika Gromek i Grażyna Kilbach zaprezentują beznutową metodę nauki gry na flecie prostym.

 

Otwórz oczy, rozejrzyj się


Gościem specjalnym będzie Joszko Broda – kompozytor, multiinstrumentalista, często grający na flagowym szkolnym instrumencie, czyli flecie prostym. W piątek, 4 kwietnia wygłosi wykład zatytułowany „Otwórz oczy, rozejrzyj się”, a w sobotę, 5 kwietnia poprowadzi warsztaty dla nauczycieli.

 

Poza licznymi wykładami, warsztatami i koncertami, organizatorzy konferencji liczą też na wymianę doświadczeń i dyskusje na temat stanu edukacji muzycznej w Polsce.

 

Akredytacje na konferencję można znaleźć tu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 marca 2014 roku.

 

Czas: 4 – 5 kwietnia
Miejsce: Łódź, Hotel Ambasador, ul. Kosynierów Gdyńskich 8
snmuzyki.pl/program-vi-ogolnopolskiej-konferencji-metodycznej-nauczycieli-muzyki/


Na zdjęciu: Joszko Broda z dziećmi, fot. Silar, Wikimedia Commons, CC BY-SA3.0

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Klasyka w klasie. Wyniki! +dodaj do schowka
Aktualne

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Klasyka w klasie. Najlepsza lekcja o muzyce polskiej