< powrót

Jerz Igor zimą, na żywo!

data publikacji: 27.01.2016

Premierowy koncert w sam raz na początek ferii w NInA. Muzyczny duet Jerz Igor zagra z towarzyszeniem orkiestry materiał ze swojej nowej płyty „Jerz Igor Zimą”. W przyszłym tygodniu rozdamy w konkursie facebookowym dwie płyty duetu!

Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów, takich jak Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud czy Polonezy.

 

Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagrali debiutancką Małą Płytę, zawierającą kołysanki i piosenki o snach, adresowane do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

 

Najnowszy album zatytułowany Jerz Igor Zimą opowiada między innymi o tym, jakie przygody w środku zimy mogą przydarzyć się niedźwiedziowi, co robił śnieg, o czym marzą ryby pod lodem i dlaczego zimą lisy chodzą o wiele ciszej. Płyta zawiera 10 piosenek, z których melodię do jednej słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam.

 

 

Malownicze, kalejdoskopowe aranżacje duet wykona w NInA w towarzystwie kilkuosobowej Orkiestry Jerza Igora. Usłyszeć więc będziemy mogli m.in. wibrafon, autoharfę, puzony i waltornię.

 

Lista gości, która wzięła udział w nagrywaniu Zimą jest imponująca. Słowa do piosenek pisali: Natalia Fiedorczuk (wokalistka, autorka piosenek i... autorka Muzykoteki!), wokalistka Joanna Halszka Sokołowska (autorka nowej wersji Winterreise, cyklu pieśni Franciszka Schuberta), Antonina Stasiuk, Maciej Buchwald (aktor Klubu Komediowego) czy Grzegorz Uzdański (prowadzi popularny fanpejdż Nowe wiersze znanych poetów).
 

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Przeczytaj wywiad z duetem opublikowany w Dwutygodniku.

 

Czas: 30.01, godz. 17-18:30
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5
www.nina.gov.pl

drukuj pdf

zobacz również:

Gibbons śpiewa Góreckiego +dodaj do schowka
Aktualne

Pokaz rejestracji koncertu w FINA

Co nas łączy? +dodaj do schowka
Aktualne

Relacje, czyli koncert-performance chóru VRC na warszawskiej Pradze

Bach 333 +dodaj do schowka
Aktualne

Urodziny Jana Sebastiana Bacha w… warszawskiej kawiarni!

A czy uszy mogą tańczyć? +dodaj do schowka
Aktualne

Cykl edukacyjny Smykowizje w U–jazdowskim – odsłona kwietniowa