Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Jeszcze więcej festiwali!

data publikacji: 23.06.2017

Oto nasz suplement do mapki wakacyjnych imprez z muzyką klasyczną

Zdjęcie przedstawia panoramę miasta Biecz
Panorama miasta Biecz, fot. Urząd MIejski

Festiwal Waldorffa w Radziejowicach

Impreza potrwa przez tydzień – od 24 czerwca do 1 lipca. Wystąpią na niej laureaci różnych edycji takich konkursów, jak Konkurs Chopinowski, Konkurs Wieniawskiego, czy Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego oraz Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Za pulpitem dyrygenckim staną Marzena Diakun i Massimiliano Caldi.

W programie zarówno odkrycia repertuarowe, jak i klasyczne dzieła mistrzów. Nie zabraknie Chopina, zawsze obecnego w Radziejowicach. Ważną część repertuaru będą stanowić kompozycje innych polskich artystów XIX i XX wieku. Po raz pierwszy zabrzmi II Koncert fortepianowy Raula Koczalskiego, usłyszymy też II Koncert skrzypcowy Feliksa Janiewicza. Joanna Woś w programie swojego recitalu zawarła m. in. pieśni Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego. Ponadto zostaną zaprezentowane uwertury operowe Stanisława Moniuszki, II koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego, Koncert fortepianowy a-moll Ignacego Jana Paderewskiego i Step Zygmunta Noskowskiego.

Nova Muzyka i Architektura w Toruniu

Ponad dwa miesiąca – od 24 czerwca do 2 września będzie trwał toruński festiwal Nova Muzyka i Architektura z udziałem solistów i zespołów kameralnych z całego świata.

Podczas wieczoru inauguracyjnego, odbywającego się w trakcie obchodów święta miasta, w Toruniu wystąpi wirtuoz gitary Marcin Dylla, który z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykona jeden z najważniejszych utworów gitarowych wszech czasów, Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo.

Concierto de Aranjuez | Joaquin Rodrigo

Całość niezwykle bogatego repertuaru repertuaru, rozciągającego się od baroku do muzyki popularnej (prezentacje fragmentów najsłynniejszych oper i musicali), można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Muzyka dawna w Starym Sączu

Od 5 do 9 lipca Stary Sącz zaprasza miłośników muzyki dawnej z Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Austrii, Czech, Słowacji i Węgier: Krakowa, Wiednia, Pragi, Kromieryża, Podolińca i Budapesztu. To razem 7 koncertów muzyki z tego regionu – od średniowiecza do XVIII wieku.

Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie

W tym roku w programie organizowanego od 2005 roku festiwalu (7–16 lipca) dzieła klasyki XIX i XX wieku – m.in. opera Król Roger Szymanowskiego na rozpoczęcie, opera Widma Moniuszki, koncert monograficzny Pawła Mykietyna, recital nokturnów Chopina, a na zakończenie – koncert z utworami Szymanowskiego i Ja­náčka. Razem 11 koncertów w krakowskich kościołach, Filharmonii i Mu­zeum Sz­tu­ki i Tech­ni­ki Ja­poń­skiej MANGGHA.

Kromer Festival w Bieczu

Wprawdzie wciąż nie ogłoszono programu trzeciej edycji festiwalu muzyki dawnej, ale władze Biecza zapewniają, że festiwal się odbędzie. Znamy nawet terminy: 4-6 i 11-13 sierpnia. A w oczekiwaniu na program warto posłuchać u nas koncertów z poprzednich edycji. Są znakomite:

Sacer Nidus | Ensemble Peregrina
Macro alias: NinatekaVideo

 

 

 

drukuj pdf

zobacz również:

Sezon na klasykę +dodaj do schowka
Aktualne

Pod chmurką – w ogrodach, na placach, ale też w kościołach i filharmonii. Gdzie słuchać muzyki klasycznej w lato?