Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Karnawał zwierząt we Wrocławiu

data publikacji: 11.05.2017

Familijny spektakl Opery Wrocławskiej

Zdjęcie przedstawia wnętrze Opery Wrocławskiej, widok na balkony
Wnętrze Opery Wrocławskiej, fot. Barbara Maliszewska, CC BY-SA 3.0 PL

Spektakl baletowy Karnawał zwierząt to druga familijna propozycja Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. Tym razem czas na pozycję baletową skierowaną do widowni w każdym wieku, wprowadzającą młodych widzów w świat tańca, a także na serio traktującą tych starszych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć tajniki sztuki baletowej. W autorskiej wizji Anny Hop oryginał Karnawału… stanowi jedynie punkt wyjścia do opowieści o marzeniach, fantazji i świecie tańca. Taka idea spektaklu uzasadnia obecność narratora, który zabiera widzów w podróż po świecie snu głównej bohaterki będącą jednocześnie podróżą przez świat puent, paczek i pas de deux.

Karnawał zwierząt | Camille Saint-Saëns

Choreografię na podstawie dzieła Camille’a Saint-Saënsa stworzyła Anna Hop, młoda polska choreografka związana z Polskim Baletem Narodowym, obecnie współpracująca intensywnie z Den Norske Opera and Ballett w Oslo. Orkiestrę poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. Scenografię i projekcje stworzyła Małgorzata Szabłowska, kostiumy i ilustracje – Katarzyna Rott (Silverclock). Na scenie zobaczymy tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej, a wśród nich partie solowe zatańczą m.in.: Remy Lamping, Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga.

Więcej o Karnawale zwierząt w Kanonie Muzykoteki.

Czas: 16.05, godz. 10 i godz. 13.00; 17.05, godz. 12.00; 28.05, godz. 20.00

Miejsce: Wrocław, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

drukuj pdf

zobacz również:

W krainie Czarodziejskiego Fletu +dodaj do schowka
Aktualne

Wrocław: przedstawienie dla dzieci na podstawie słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta

Camille Saint-Saëns | Karnawał zwierząt +dodaj do schowka
Kanon

Czy Saint-Saëns przewraca się dziś w grobie? Kompozytor uważał „Karnawał zwierząt” za wygłup. Jednak stał się on jego najpopularniejszym dziełem