< powrót

Klasyka w klasie 2018

data publikacji: 23.06.2018

Chopin też był nauczycielem muzyki, czyli konkurs na najlepszą lekcję o muzyce

zdjęcie przedstawia lekcję muzyki - uczniowie siedzą wokół nauczycielki grającej na pianinie
fot. Phillips Academy Archives and Special Collections, CC BY-NC-SA 2.0

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłasza konkurs adresowany do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących na najlepszą lekcję o polskiej muzyce dawnej, klasycznej lub współczesnej.

Celem lekcji jest zaznajomienie uczniów z wybranym utworem bądź grupą utworów muzycznych skomponowanych przez jednego z polskich kompozytorów. W trakcie zajęć nauczyciel powinien przygotować uczniów do wysłuchania utworu w całości lub w obszernym fragmencie, przybliżając jego najważniejsze cechy za pomocą wybranych przez siebie metod.

W pierwszym etapie Konkursu ocenie podlegać będą scenariusze lekcji. W drugim etapie Konkursu autorzy najwyżej ocenionych prac poproszeni zostaną o nagranie lekcji w oparciu o przesłane wcześniej scenariusze. Nagrania będą podstawą do wyłonienia zwycięzców.

Scenariusze lekcji wraz z formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać do dnia 16 września 2018 r. na adres: edukacja@nifc.pl. Na przygotowanie nagrania uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu będą mieli czas do 21 października 2018 r.

Do wygrania sprzęt grający i publikacje NIFC dla nauczyciela, pianino Yamaha Clavinova dla szkoły! Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 31 października 2018 roku.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i wzór scenariusza dostępne na stronie NIFC. www.nifc.pl. Aktualne informacje będą się pojawiać na wydarzeniu na Facebooku.

 

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących