< powrót

Konkurs Nauczyciel Muzyki 2016 rozstrzygnięty!

data publikacji: 11.04.2017

Zwycięzców tym razem jest troje!

Na zdjęciu finaliści i finalistki konkursu Nauczyciel Muzyki 2016
fot. Maciej Mulawa

Konkurs Nauczyciel Muzyki został zorganizowany po raz drugi przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej. W tym roku w finale znalazło się dziesięciu nauczycieli muzyki i animatorów.

Główną nagrodę, przyznaną przez kapitułę konkursu, otrzymali Anna i Adam Filipscy z Cekcyna w województwie kujawsko-pomorskim. Są oni twórcami działającego z sukcesem od blisko 30 lat lokalnego środowiska muzycznego, na które składają się zajęcia muzyczne w szkołach, ognisko muzyczne i Orkiestra „Campanella”.

Plebiscyt internetowy na Nauczyciela Muzyki 2016, zdobywając 14421 głosów wygrała Tamara Janicka z Olsztyna – nauczycielka muzyki, rytmiki i tańców w Niepublicznej Szkole Absolwent w Olsztynie, której uczniowie grają w licznych zespołach instrumentalnych, z pasją śpiewają i tworzą piosenki.

Jednym z partnerów konkursu była Muzykoteka Szkolna. Ufundowaliśmy nagrodę, którą otrzymała Grażyna Dzwonowska, eksperymentująca i wszechstronna nauczycielka muzyki z Zespołu Szkół Filomata w Gliwicach. Swoje wyróżnienia przyznali też m.in. orkiestra Sinfonia Varsovia czy Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Uroczystość, która odbyła się 8 kwietnia 2017 roku w Warszawie, poprowadziła Malina Sarnowska. Uświetnił ją występ zespołu The New Warsaw Trio. Wydarzenie było rejestrowane i transmitowane on-line dzięki Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu.

Gala wręczenia nagród odbyła się w ramach Konferencji Muzyczna EduAkcja Warszawy pod hasłem „Grajmy w szkole”, zrealizowanej we współpracy z Warszawskim Programem Edukacji Kulturalnej.

Na stronie głównej naszego serwisu (lub w okienku poniżej) wciąż można oglądać galę finałową.

drukuj pdf

zobacz również:

Nauczyciel Muzyki 2016 – finaliści +dodaj do schowka
Aktualne

Oto sylwetki 10 nominowanych do nagrody

Nauczyciel Muzyki 2015 +dodaj do schowka
Aktualne

Znamy już nominowanych do nagrody głównej w konkursie Nauczyciel Muzyki Roku 2015! Uczestnikami konkursu mogą być nauczyciele w oświacie, w szkołach muzycznych, a także muzycy uczący, niezależnie od rodzaju muzyki dominującego w ich pracy.