< powrót

Kwartludium w krainie czarów

data publikacji: 14.05.2014

Kompozycje muzyki  współczesnej, zazwyczaj wykonywane przez zespół Kwartludium przed dorosłą publicznością, tym razem zostaną zaprezentowane dzieciom.

Koncert-warsztat pt. „Kwartludium w Krainie Czarów, czyli co jest po drugiej stronie lustra” to nowatorska interpretacja klasyki dzięki odpowiedniemu doborowi i dostosowaniu utworów polskich kompozytorów współczesnych do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Takie podejście pozwala spojrzeć z dziecięcej perspektywy na nierzadko skomplikowane utwory.

 

Po przejściu na drugą stronę lustra znajdziemy się w świecie inspiracji i wyobraźni kompozytorów. Posłuchamy fragmentów utworów, śledząc ruchy planet, chodząc po piasku, zaglądając w sekretny świat dzieciństwa twórców. Koncert przeznaczony jest dla dzieci od lat 6.


Zespół Kwartludium wykona utwory: Eduarda Moguillansky’ego, Aleksandry Gryki, Sławomira Wojciechowskiego, Dariusza Przybylskiego, Denisse Bosse, Denisa Pousseura, Matthiasa Ockerta, Anne Sanders, Louisa Andriessena.

 

Projekt koncertu-warsztatu jest współorganizowany i finansowany przez europejski projekt New: Audiences zrzeszający najważniejsze europejskie zespoły muzyki współczesnej. Premierowe wykonanie warsztatów odbyło się 28 września 2013 roku w Warszawie w ramach „Małej Warszawskiej Jesieni”.

 

Czas: niedziela, 18 maja, godz. 11.00
Miejsce: Sala Koncertowa Filharmonii Świetokrzyskiej w Kielcach

 

Na zdjęciu: „Królik”, ilustracja Johna Tenniela do „Alicji w Krainie Czarów", Wikimedia Commons, PD

Zespół Kwartludium, utworzony przez absolwentów warszawskiej, bydgoskiej i gdańskiej Aklademii Muzycznej, powstał w 2002 r. Jego nazwa pochodzi od pierwszego utworu autorstwa Bartosza Kowalskiego napisanego na ten skład. Zespół wykonuje przede wszystkim utwory młodych kompozytorów polskich i zagranicznych.

drukuj pdf

zobacz również:

Słuchaj muzyki… w Ninatece! +dodaj do schowka
Aktualne

Ponad 1000 materiałów muzycznych jest dostępnych w jednym z serwisów internetowych FINA

Usłysz mnie. Muzyka +dodaj do schowka
Aktualne

Zrozumieć muzykę współczesną. Popularyzatorskie wykłady w Warszawie

Sto na sto. Muzyczne dekady wolności +dodaj do schowka
Aktualne

Setka najważniejszych polskich utworów na 100-lecie niepodległości Polski

#Sieć hasłem festiwalu Musica Polonica Nova +dodaj do schowka
Aktualne

Czym jest muzyka postinternetowa? Będzie można o tym przekonać się we Wrocławiu!