Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
data publikacji: 08.05.2017

Program edukacyjny na wrocławskim festiwalu Musica Electronica Nova

Zdjęcie przedstawia las
fot. Sebastian Wojnicki, flickr, BY-SA 2.0

Musica Electronica Nova (19–27 maja), wrocławski festiwal śledzący związki przemiany muzyki współczesnej i ich związki z technologią, zaproponował w tym roku bardzo ciekawy program edukacyjny. W ramach bloku Mini Akusma Forum planowane są dwie prezentacje. Prowadzącym spotkania jest Mariusz Gradowski, znany m.in. ze znakomitego koncertowego cyklu Podróże ponaddźwiękowe, prezentującego muzykę różnych kultur.

Głoski, głosy i pogłosy, czyli muzyka i mowa

Melodia języka! Rytm słów! Brzmienie głosu! Intonacja, frazowanie, oddychanie – to wszystko może stanowić inspirację dla muzyki. Bo mowa i muzyka to nie tylko śpiewanie: to także ludzkiego głosu przerabianie, dzielenie, przyspieszanie, zwalnianie, zapętlanie i budowanie nowych konstrukcji, jak domków z klocków. Czasem ze słów, które mają znaczenie, czasem po prostu z dźwięków mowy. Co z tego wychodzi i jak to brzmi? I kto wtedy właściwie mówi  - człowiek czy maszyna? Przekonamy się wspólnie podczas spotkania Głoski, głosy i pogłosy. Będzie fajnie!

Terminy: 26.05 (piątek), godz. 11.00 i godz. 13.00, 27.05 (sobota), godz. 12.00    

Miejsce: Wrocław, NFM, plac Wolności 1, Sala Czerwona

La, la, las, czyli muzyka i głosy natury

Las to kraina dźwięku. Świst wiatru, szelest liści, skrzypienie gałęzi, szum drzew. To trele słowików, kląskania piecuszków, gwizdania rudzików, gwizdania pleszek, cykanie raniuszków i wielu innych małych śpiewaków. Ale też las to rozmaite chrumkania, syczenia, trzeszczenia, warkoty, sapnięcia, szczeknięcia, mruczenia, wycia, zawodzenia, piszczenia. Skąd dochodzą? Kto dźwięczy zza krzaka? Czasem słychać człowieka: tupot stóp, głosy grzybiarzy, warkot piły, nawoływania dzieci, dalekie echo samochodów na drodze… A każdy głos – to inny bohater, to inna historia, to inna emocja. Kto śpiewa w lesie? O czym szumi las? I czy zawsze szumi tak samo? Spróbujemy Wam to wszystko pokazać podczas sesji Mini Akusma Forum, w Sali Czerwonej, która za sprawą dźwięku zmieni się w magiczne drzwi do lasu. Idziemy?     

Terminy: 26.05 (piątek), godz.12.00  oraz  27.05 (sobota), godz. 13.00

Miejsce: Wrocław, NFM, plac Wolności 1, Sala Czerwona

drukuj pdf

zobacz również:

Spacer muzyczny #1: Wrocław – Zacisze +dodaj do schowka
Nauka
Ćwiczenia i zabawy

Pomysł na nietypowe zajęcia – spacer śladami muzycznych ulic we Wrocławiu