< powrót

„Łańcuch” i „Łańcuszek”

data publikacji: 03.12.2013

Tytuł X edycji festiwalu Witolda Lutosławskiego nawiązuje do trzech utworów kompozytora o wspólnym tytule. Łańcuchy nie tworzą cyklu, a ich tytuły odnoszą się do zastosowanej w nich „technice łańcuchowej”

X Festiwal Witolda Lutosławskiego rozpoczął się 24 stycznia, koncertem w przeddzień 100. rocznicy urodzin kompozytora. Podczas ośmiu koncertów będzie można wysłuchać kompozycji jubilata oraz innych polskich kompozytorów współczesnych, m. in. Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Mikołaja Góreckiego, a także utworów stypendystów Lutosławskiego: Tadeusza Wieleckiego, Pawła Mykietyna, Aleksandra Lasonia, Tomasza Opałki, Grażyny Krzanowskiej i Andrzeja Krzanowskiego.

Do młodych melomanów w wieku 3 – 7 lat skierowany jest mini festiwal „Łańcuszek”. Koncerty „Ptasie plotki oraz kotki” a także „Bajka o Grzesiu i królu Sotulu (z udziałem m. in. Jadwigi Rappe i Kwartetu Camerata) będą pretekstem do zabaw muzycznych i inspirujących gier  dla całej rodziny.

Łańcuch potrwa do 9 lutego. 

drukuj pdf

zobacz również:

Beth Gibbons śpiewająca Góreckiego... teraz na płycie! +dodaj do schowka
Aktualne

Zapis koncertu wokalistki Portishead, Krzysztofa Pendereckiego i NOSPR w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Łańcuch XV +dodaj do schowka
Aktualne

Okrągła edycja warszawskiego festiwalu dedykowanego Witoldowi Lutosławskiemu

Andrzeja Wajdy muzyczne związki oczywiste i nieoczywiste +dodaj do schowka
Aktualne

Filmom Andrzeja Wajdy zawdzięczamy wiele wspaniałej muzyki, rzadko jednak przypomina się o jego muzycznych planach, które nigdy nie zostały zrealizowane

Górecki i Mykietyn na 70-lecie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego! +dodaj do schowka
Aktualne

fot. PWM

 

Światowe premiery utworów Henryka Mikołaja Góreckiego i Pawła Mykietyna, konferencja naukowa, premiery monografii, albumów i wystaw, spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy tworzyli polską i światową historię muzyki – Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na Jubileusz 70-lecia.