< powrót

Laurka i gust Chopina

data publikacji: 12.06.2014

Najbliższe spotkania w ramach cyklu Soboty z muzyką, niedziele z plastyką będą poświęcone dwóm fascynującym i mało powszechnym zagadnieniom. Jakim? Przekonają się o tym wszystkie dzieci, które w towarzystwie dorosłych przybędą do Muzeum Chopina w nadchodzący weekend.

Pierwszą znaną pisemną pracą małego Frycka jest zachowana laurka, którą 6-letni Chopin przygotował z okazji imienin swego ojca Mikołaja. Podczas sobotnich (14.06) zajęć poznamy tę piękną pamiątkę, jaką Fryderyk wręczył ojcu w grudniu 1816 roku, a którą uczestnicy zajęć odnajdą na muzealnej ekspozycji. Ponadto w programie szereg muzyczno-ruchowych ćwiczeń, mających na celu rozbudzenie wyobraźni ruchowej i uwrażliwienie na elementy dzieła muzycznego, których zwieńczeniem będzie przygotowanie muzycznej laurki dla Chopina.

 

Z kolei dla wszystkich ciekawskich osób, które zastanawiają się, jak wyglądał świat mody dwa wieki temu, przygotowaliśmy wyjątkowe zajęcia w niedzielę (15.06). Poza pogawędką o dawnych gustach obejrzymy prezentację poświęconą historii mody. Dowiemy się, jaki gust miał Fryderyk Chopin i jakie trendy panowały 200 lat temu. Następnie dzieci będą mogły zaprojektować własne torby, krawaty, rękawiczki i wachlarze, a na koniec zorganizujemy pokaz mody.

 

Sobotnie oraz niedzielne zajęcia rozpoczną się o godz. 12.00 w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina. Wstęp na zajęcia będzie możliwy po dokonaniu mailowej lub telefonicznej rezerwacji i zakupie biletu w cenie 18 zł. Rezerwacja: bilety.muzeum@nifc.pl, lub tel. 22 441 62 51

 

Miejsce: Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, ul. Okólnik 1

Czas:

Sobota, 14 czerwca, godz. 12.00 – Laurka od Fryderyka, prowadzenie: Magda Grabowska-Wacławek

Niedziela, 15 czerwca, godz. 12.00  – Jaki gust miał Fryderyk Chopin? Prowadzenie: Małgorzata Karkosz

 

tagi:
drukuj pdf

zobacz również:

Chopinutki +dodaj do schowka
Aktualne

Koncerty chopinowskie dla malutkich

Muzyka Chopina w Łazienkach Królewskich +dodaj do schowka
Aktualne

59. sezon koncertów chopinowskich z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych pianistów

Muzyczne żarty: od Haydna po Debussy’ego +dodaj do schowka
Aktualne

Kolejne zajęcia dla najmłodszych melomanów z cyklu Smykofonia. Ich tematy to tym razem: Prima Aprilis, wiosna i Hiszpania

1 marca: urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Co będzie się działo tego dnia?