< powrót

Lutosławski XXI

data publikacji: 17.10.2013

Dobiegają końca zapisy na warsztaty Lutosławski XXI/Warsztaty dla nauczycieli. Pierwsze artystyczno-edukacyjne działania rozpoczynają się już w czwartek 24 października.

Celem projektu Lutosławski XXI jest przybliżenie twórczości i postaci Witolda Lutosławskiego młodym Polakom. Warsztaty artystyczne Lutosławski XXI/ Warsztaty dla nauczycieli mają zachęcić nauczycieli do prezentowania muzyki Lutosławskiego uczniom, wyposażyć w wiedzę i umiejętności potrzebne do jej zrozumienia i popularyzowania, obudzić w nich pasję propagatora artystycznej muzyki współczesnej.

Do prowadzenia warsztatów zaproszono wybitnych kompozytorów muzyki, pedagogów, publicystów, wśród nich znaleźli się: Anna Ignatowicz-Glińska, Joanna Grotkowska, Monika Gromek, Tadeusz Wielecki, Sławomir Wojciechowski, Mateusz Migut, Ziemowit Socha, Ewa Jakubowska, Ewa Cichoń.

 

Każdy z 6 dni warsztatowych zakończy się interaktywnym koncertem z udziałem znakomitych kameralistów i animatorów. Wśród zadań i tematów warsztatowych znajdą się propozycje zabaw i działań twórczych dla uczniów i nauczycieli wokół wybranych utworów i technik kompozytorskich, krótki wykład o życiu i twórczości Lutosławskiego, połączony ze słuchaniem nagrań z jego muzyką, omówienie różnorodnych zagadnień związanych z muzyką XX i XXI wieku, z pedagogiką, psychologią i socjologią muzyki, w wymiarze przydatnym w edukacji powszechnej.

Uzupełnieniem warsztatów będzie ogólnopolski konkurs felietonów Lutosławski XXI/Muzyka na słowa. Całość odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

 

Terminy warsztatów: 24 lub 25 października; 7 lub 8 listopada i 14 lub 15 listopada 2013 roku.

 

Informacje wraz z programem warsztatów znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.muzykajest.pl/lutoslawski-2013/lutos-xxi/ .

drukuj pdf

zobacz również:

Łańcuch XV +dodaj do schowka
Aktualne

Okrągła edycja warszawskiego festiwalu dedykowanego Witoldowi Lutosławskiemu

Andrzeja Wajdy muzyczne związki oczywiste i nieoczywiste +dodaj do schowka
Aktualne

Filmom Andrzeja Wajdy zawdzięczamy wiele wspaniałej muzyki, rzadko jednak przypomina się o jego muzycznych planach, które nigdy nie zostały zrealizowane

Lutosławski/świat – premiera! +dodaj do schowka
Aktualne

Na 5 płytach CD i płycie DVD znalazły się niepublikowane dotąd nagrania – popularnych piosenek, które były przebojami w latach 60., pieśni masowych, o których Witold Lutosławski na pewno wolałby nie pamiętać, a także dwóch filmów, do których skomponował muzykę tuż po wojnie. 

Kopciuszek +dodaj do schowka
Aktualne

„Kopciuszek” Siergieja Prokofiewa to balet fantastyczny na podstawie baśni Charles’a Perraulta.