data publikacji: 25.05.2017

Seminaria w Poznaniu i Łodzi dla popularyzatorów i pasjonatów muzyki tradycyjnej

Zdjęcie przedstawia chłopca około 10 lat z akordeonem
fot. Piotr Baczewski, mat. Akademii Kolberga

Program Mały Kolberg jest propozycją rozwijania już u najmłodszych dzieci świadomości lokalnej tradycji muzycznej, zwyczajów, obyczajów, legend, melodii, zabaw. Został zainicjowany w 2014 roku, w ramach działań towarzyszących obchodom Roku Oskara Kolberga.

Program ma na celu kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci. Szczególne wsparcie dostają osoby pracujące z małymi dziećmi – nauczyciele muzyki, animatorzy kultury. Seminaria Małego Kolberga zachęcają do prowadzenia nauki przez zabawę, śpiew, taniec, doroczne obrzędy i kultywowanie tradycji lokalnych.

Na seminarium zaproszone są osoby pracujące z małymi dziećmi w bibliotekach, domach kultury, szkołach, przedszkolach, świetlicach i innych miejscach, pasjonaci tradycji, żywej tradycji, lokalnej kultury, muzyki, tańca i śpiewu, przedstawiciele samorządów lokalnych, wydziałów kultury i oświaty oraz instytucji związanych z edukacją, kulturą i społecznościami lokalnymi.

Najbliższe dwa seminaria odbędą się w Poznaniu i Łodzi. Zgłoszenia do 30 maja. Więcej informacji na stronie projektu Mały Kolberg.

Terminy:

8 czerwca, godz. 14.00–18.00, Poznań, Scena Wspólna. Łejery. Centrum Sztuki Dziecka,
ul. Brandstaettera 1, szczegółowy program

9 czerwca, godz. 14.00, Łódź, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Żeromskiego 115, szczegółowy program

Koordynatorką projektu jest Katarzyna Paterek.

drukuj pdf

zobacz również:

Mały Kolberg +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium Żywa tradycja inspiracją do pracy z dziećmi. Zgłoszenia do 20 kwietnia!