< powrót

Miasto Stereo: gra miejska dla całej rodziny!

data publikacji: 24.09.2015

Miasto i muzyka to dwa pozornie niezależne zjawiska. Jednak gdy przestają działać w „mono”, a zaczynają wspólnie tworzyć „stereo” powstaje ciekawa mieszanka miejskich dźwięków i historii. Najlepiej o tym przekonać się na własnej skórze, biorąc udział w muzyczno-radiowej grze miejskiej w dwóch, na pierwszy rzut oka, mało muzycznych dzielnicach – Służewie i Ursynowie. To właśnie w tych okolicach mieści się najwięcej muzycznych ulic w Warszawie i siedziba Muzykoteki Szkolnej. Odnajdź ukryte radioodbiorniki, wykonaj zakodowane w nich zadania i zdobądź nagrody. Oczywiście, świetnie się przy tym bawiąc i poznając muzykę! 

Zasady gry


Na terenie Służewa i Ursynowa ukrytych zostanie 20 nadajników, które będą emitować sygnał radiowy z muzycznymi zagadkami. Twoim zadaniem będzie ich odnalezienie i wykonanie zadań opisanych w karcie gry. Kartę gry oraz mapę z zaznaczonymi nadajnikami dostaniesz w punkcie Miasto Stereo, znajdującym się dziedzińcu NInA, czynnym w godzinach trwania akcji i 30 minut po jej zakończeniu (26 września, 12:00-18:00 i 27 września, 10:00-16:00).

 

 

Sygnał z nadajników możesz odbierać za pomocą radia (na przykład w telefonie komórkowym), ustawionego na dedykowaną częstotliwość 108 Mhz. Po zbliżeniu się do nadajnika, odbiornik zacznie wychwytywać sygnał – inny dla każdej lokalizacji. Chcąc wykonać związane z danym miejscem zadanie, należy wysłuchać nagrania w całości.

 

Na rozwiązanie wszystkich zagadek uczestnicy mają dwa dni. Sto najszybszych osób otrzyma nagrody specjalne: książki, płyty i muzyczne gadżety, które można będzie odebrać w punkcie Miasto Stereo do 27.09 do godziny 16:30. Na stoisku, poza nagrodami, na wszystkich uczestników gry czekają dodatkowe niespodzianki.

 

Gra została przygotowana przez Pracownię Projektową Dwie Ole, a odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6. roku życia i ich rodziców.

 

 

Zasady uczestnictwa


Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w grze:

 

  • przenośnego radia; możesz je wypożyczyć w punkcie informacyjnym (dysponujemy około 20 sztukami) albo skorzystać z odbiornika w swoim telefonie (tylko pamiętaj o słuchawkach!)

 

  • mapy lokalizacji i karty gry (do pobrania w punkcie Miasto Stereo)
 

Udział w warsztacie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji, ale zachęcamy do zapisania się na wydarzenie, aby móc otrzymywać informacje od organizatorów: zapisy na wydarzenie. Zachęcamy również do śledzenia eventu na facebooku.

drukuj pdf

zobacz również:

Nagrody w grze miejskiej! +dodaj do schowka
Aktualne

Udział w naszej grze miejskiej to nie tylko okazja do świetnej zabawy, poznania zakątków Służewa i  Ursynowa, ale też możliwość wygrania kilku niewątpliwie atrakcyjnych nagród.

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej