< powrót

Orkiestrownik nominowany do nagrody MocArty 2016!

data publikacji: 06.02.2017

Zwycięzców wybiorą słuchacze radia RMF Classic

Jak co roku radio RMF Classic rozdaje nagrody Moc-Arty dla najważniejszych i najciekawszych zjawisk w świecie muzyki, kultury i designu.

Orkiestrownik został nominowany w kategorii „Rzecz Z Klasą”. O aplikacji organizatorzy konkursu piszą: „nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej, adresowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży, który wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Znakomite narzędzie edukacyjne – można rzec – klasyka XXI wieku!”.

W tej kategorii nominowano również tak rozmaite produkty jak projekt pawilonu Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie, książki wydawnictwa „Wytwórnia”, AIRLY (czujnik zanieczyszczeń powietrza) czy kolekcja mebli Piotra Polka.

Inne kategorie konkursu to Człowiek Roku 2016, Wydarzenie Roku 2016 oraz Muzyka Filmowa Roku 2016

Zwycięzców konkursu wybierają słuchacze RMF Classic, którzy mogą głosować na swoich  faworytów na stronie radia. http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2016/. Zwycięzców nagrody poznamy 13 marca.

Aplikacja mobilna Orkiestrownik to multimedialny przewodnik pokazujący wszystkie tajemnice orkiestry symfonicznej. Projekt powstał na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Instytutu Muzyki i Tańća.

Przypomnijmy, że trzy lata temu do Mocartów został nominowany inny muzyczny projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego, kolekcja Trzej Kompozytorzy.

drukuj pdf

zobacz również:

Orkiestrownik +dodaj do schowka
Multimedia
Gry i aplikacje
Cała orkiestra w smartfonie +dodaj do schowka
Aktualne

Aplikacja mobilna Orkiestrownik to multimedialny przewodnik pokazujący wszystkie tajemnice orkiestry symfonicznej