< powrót

Motion Trio: konkurs rozwiązany!

data publikacji: 24.04.2015

Podobno polska muzyka jest potęgą jeśli chodzi o akordeon. Dowodem na to jest światowa kariera Motion Trio. 

Motion Trio został założony w 1996 roku przez lidera zespołu, Janusza Wojtarowicza. W swoich kompozycjach i interpretacjach odkrywają i wykorzystują nowe i niecodzienne możliwości akordeonów, dzięki czemu ich koncerty zamieniają się w pełne dramaturgii spektakle. Są laureatem licznych prestiżowych nagród, m. in.: Deutsche Shallplatten Kritik, Best Polish Recording 2000, 'Gus Viseur' w kategorii 'Muzyczne Odkrycie Roku' we Francji, Najlepsza Płyta Roku, Mateusze 2013.

 

Koncertowali i nagrywali na sześciu kontynentach, współpracując m. in. z Michałem Urbaniakiem, Bobbym McFerrinem, Tomaszem Stańką, Michaelem Nymanem, Krzysztofem Pendereckim, Henrykiem Mikołajem Góreckim, Wojciechem Kilarem, Janem A. P. Kaczmarkiem.

 

W naszym facebookowym konkursie rozdaliśmy trzy różne wydawnictwa Motion Trio. Płytę Metropolis (2007) otrzymuje Magdalena Roth. Album Musorgsky.Prokofiev.Shostakovich.Khachaturian (2012) z utworami wielkich kompozytorów z terenów carskiej Rosji, Gruzji i Związku Radzieckiego powędruje do Michała Wawrzaka, zaś płyta Polonium z kompozycjami Kilara, Lutosławskiego, Góreckiego, Pendereckiego i Marty Ptaszyńskiej trafi do Arkadiusza Kleniewskiego.

 

Oglądaj poniżej odcinek audycji „Five o’clock” z Motion Trio. A o akordeonie można poczytać w naszym dziale WIEDZA/INSTRUMENTY/INSTRUMENTY DĘTE.

 

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Klasyka w klasie. Wyniki! +dodaj do schowka
Aktualne

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Klasyka w klasie. Najlepsza lekcja o muzyce polskiej

Minutowa Piosenka Klasowa 2018 +dodaj do schowka
Aktualne

Ogólnopolski konkurs zaprasza do udziału nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Jeszcze do 5 listopada można wysyłać zgłoszenia