< powrót

Music in Movement

data publikacji: 06.07.2017

Kolekcja muzyki czterech wielkich europejskich kompozytorów

ilustracja przedstawia partyturę utworu Arvo Pärta
partytura utworu Arvo Pärta, źródło: Music in Movement

Music in Movement (MiM) to interaktywny przewodnik po życiu i twórczości czterech wybitnych kompozytorów: Kazimierza Serockiego, Arvo Pärta, Pierre’a Bouleza i Louisa Andriessena. MiM to archiwa – muzyka, filmy, zdjęcia wzbogacone autorskimi tekstami międzynarodowej redakcji kierowanej przez Iwonę Lindstedt.

Dodatkowo, za pomocą internetowego quizu, glosariusza oraz specjalnie opracowanych materiałów edukacyjnych, MiM wyjaśnia kluczowe pojęcia dotyczące współczesnych trendów, stylów i technik kompozytorskich. Zakładka Musical Crossroads (Muzyczne skrzyżowania), przy pomocy interaktywnego grafu, pokazuje rozmaite powiązania i umożliwia śledzenie związków między kompozytorami, wydarzeniami oraz miejscami, otwierając MiM na dane ogólnie dostępne w internecie (tzw. linked open data).

Wreszcie, chociaż muzyka mówi sama za siebie, w zakładce Musical Friends, grupa artystów światowej sławy zgodziła podzielić się komentarzami, refleksjami oraz anegdotami dotyczącymi kompozytorów. Wśród nich Björk, Steve Reich, Kronos Quartet, Jerzy Hoffman i Zygmunt Krauze.

Zapraszamy do odwiedzania strony MiM, polubienia i szerowania profilu MiM na Facebooku i Twitterze.

MiM jest wspólnym projektem takich instytucji jak Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (d. NInA), Sound & Vision (Holandia), INA (Francja) czy Arvo Pärt Centre (Estonia).

drukuj pdf

zobacz również:

Jak oceniasz Muzykotekę? +dodaj do schowka
Aktualne

Pomóż nam ulepszyć serwis!

Przedstawiamy ORKIESTROWNIK! +dodaj do schowka
Aktualne

Orkiestra symfoniczna to wielki organizm – tworzą go poszczególni muzycy i ich instrumenty. Jaka jest rola i specyfika każdego z nich? O tym opowiada ORKIESTROWNIK – cykl 17 krótkich filmów przygotowanych wspólnie przez Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Kilar bez tajemnic! +dodaj do schowka
Aktualne

Wyjątkowa muzyczna kolekcja poświęcona twórczości Wojciecha Kilara dostępna jest od dziś na Ninateka.pl! To największy zbiór nagrań polskiego kompozytora on-line, zdigitalizowanych w wysokiej jakości, uzupełnionych przystępnymi opisami, materiałami filmowymi i playlistami, które ułatwiają muzyczną podróż po jego twórczości. Zapraszamy do Ninateka.pl!