< powrót

MUSICON: Muzyczny wynalazek dla dzieci

data publikacji: 01.06.2016

MUSICON jest niezwykłym instrumentem-wynalazkiem. Jedynym w swoim rodzaju, bo grającym i przeznaczonym dla dzieci. Można go nazwać nietypowym instrumentem albo wspaniałą maszyną muzyczną, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Wygląda dość niepozornie, to drewniany walec, który obracając się gra.

Twórcą MUSICONU jest Kamil Laszuk, projektant i muzyk. Wraz z siostrą Idą Laszuk stworzył projekt instrumentu i doprowadził do jego realizacji. MUSICON był wielokrotnie nagradzany na konkursach projektowych m.in. w Singapurze, Nowym Jorku i Kopenhadze. Łączy w sobie 5 znanych metod edukacji muzycznej – można w nim znaleźć elementy metody Suzuki, Kodaly’a, Gordona, Orffa i Dalcroze’a.

 

 

O tym, czym jeszcze jest ten instrument, będzie się można przekonać w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, gdzie trafi prototyp wynalazku.

 

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dzieci w wieku od 5 do 8 lat, podczas których Musicon odsłoni swoje możliwości przed najmłodszymi. W świat dźwięków i ich komponowania wprowadzać będą znakomici muzycy i improwizatorzy, dla których muzyka nie ma żadnych granic.

 

4 czerwca poprowadzi je Patryk Zakrocki - skrzypek, improwizator, artysta dźwiękowy. Autor wielu projektów edukacyjnych: m.in. Orkiestry AGD, w której instrumenty zastępują sprzęty domowego użytku – garnki, miski, ale też elementy pralki, kuchenki czy mikser.

 

Szczegóły oraz zapisy: http://nina.gov.pl/wydarzenia/zagraj-na-musiconie-z-patrykiem-zakrockim/

 

Czas: 4.06, godz. 11.00
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących