< powrót

Musicon nagrodzony!

data publikacji: 08.02.2017

IF Design Award 2017 dla autorów nowatorskiego instrumentu muzycznego!

fot. materiały promocyjne

W konkursie brało udział 5575 projektów z 59 krajów na całym świecie. To kolejna międzynarodowa nagroda jaką wyróżniono projekt. Jest to również kolejna ważna nagroda dla polskiego produktu, projektanta i producenta. Nagroda iF Design Award to jedno z najważniejszych wyróżnień dla twórców wzornictwa przemysłowego, nazywane czasem „designerskim Oscarem”.

Musicon to mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Unikatowe urządzenie muzyczne zostało zaprojektowane do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Pozwala na jednoczesne komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Wszystko to sprawia, że instrument ma szansę zmienić podejście w edukacji wczesnoszkolnej.

Twórcami instrumentu jest rodzeństwo Kamil i Ida Laszukowie oraz Jakub Kozik. Musicon idealnie sprawdza się w domach, szkołach, przedszkolach oraz w innych miejscach, gdzie dzieci mogą się bawić i rozwijać – mówi ten pierwszy.

Musicon, który swoją premierę miał w czerwcu 2016 roku w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, od 1 marca będzie dostępny na platformie crowdfundingowej Kickstarter. W czasie kampanii urządzenie będzie można kupić już za około 2500 dolarów.

www.musiconclub.com

Musicon, czyli muzyczny wynalazek. Opowiada Kamil Laszuk
drukuj pdf

zobacz również:

Musicon, czyli muzyczny wynalazek +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o instrumentach

O niezwykłym instrumencie-zabawce opowiada jego projektant Kamil Laszuk

MUSICON: Muzyczny wynalazek dla dzieci +dodaj do schowka
Aktualne

MUSICON jest niezwykłym instrumentem-wynalazkiem. Jedynym w swoim rodzaju, bo grającym i przeznaczonym dla dzieci. Można go nazwać nietypowym instrumentem albo wspaniałą maszyną muzyczną, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Wygląda dość niepozornie, to drewniany walec, który obracając się gra.

Musicon: nie zabawka. Instrument +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Musicon, czyli cudowny muzyczny wynalazek