< powrót

Muzyczne spotkania z instrumentami

data publikacji: 12.03.2015

Na spotkaniach w Białymstoku zaproszeni muzycy opowiedzą o swoich instrumentach, zagrają krótki koncert oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. Dzieci będą mogły usłyszeć i zobaczyć instrumenty z bliska oraz nawiązać bliski kontakt z wykonawcami, bez tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu instrumentowi. Poznamy takie instrumenty, jak: skrzypce, saksofon, fagot, klarnet, a ich dźwięki przeniosą dzieci w magiczny świat muzyki i zabawy.

Skrzypce (21 marca)
Zajęcia poświęcone najmniejszemu instrumentowi strunowemu z grupy instrumentów smyczkowych. W trakcie warsztatu uczestnicy wysłuchają koncertu skrzypcowego oraz dowiedzą się, jak budowa i kształt skrzypiec wpływa na brzmienie instrumentu.
Gość spotkania: Anna Jakubczak

 

Więcej o skrzypcach w naszym ORKIESTROWNIKU.

 

Saksofon (28 marca)
Temat poświęcony popularnemu instrumentowi z grupy instrumentów dętych. Co wpływa na fakt, że saksofon zaliczany jest do grupy instrumentów dętych drewnianych? Uczestnicy dowiedzą się jak wiele jest odmian saksofonów, czym różnią się między sobą oraz usłyszą bogate i ciepłe jego brzmienie.
Gość spotkania: Maksymilian Młynek

 

Więcej o saksofonie w naszym ORKIESTROWNIKU.

 

Fagot (11 kwietnia)
Jak wygląda i jak brzmi fagot? Skąd wywodzi się jego nazwa? Z ilu części składa się ten instrument? Wszystko to wyjaśni się na zajęciach, podczas których główną rolę „zagra” fagot – instrument o głębokim, melancholijnym brzmieniu, którego dźwięki przeniosą uczestników w świat wyobraźni.
Gość spotkania: Katarzyna Doms

 

Więcej o fagocie w naszym ORKIESTROWNIKU.Klarnet (25 kwietnia)
Dlaczego klarnet stał się jednym z głównych instrumentów orkiestry. Co oznaczy, że jest instrumentem o dużej skali muzycznej i znacznej ruchliwości? Z ilu i jakich części składa się ten instrument? Tych i wielu innych ciekawostek dowiedzą się uczestnicy zajęć poświęconych klarnetowi.
Gość spotkania: Artur Gadzała

 

Więcej o klarnecie w naszym ORKIESTROWNIKU.

 

Emilia Marczyk – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa prowadząc zajęcia muzyczne w szkołach, przedszkolach i ośrodkach kultury. Obecnie nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia nr 3 w Białymstoku.

 

Uwaga! Udział w warsztatach jest płatny: 50 złotych za cały cykl spotkań. Więcej informacji tutaj.

 

Czas: 21 i 28 marca oraz 11 i 25 kwietnia
Miejsce: Białystok, Centrum Zamenhofa, ul. Warszawska 19
www.centrumzamenhofa.pl

 

Na zdjęciu: pierwsze spotkanie w Centrum Zamenhofa poświęcone fletowi

drukuj pdf

zobacz również:

Muzyka filmowa na UMFC +dodaj do schowka
Aktualne

Usłyszymy dzieła Kurta Weilla czy Johna Williamsa - autora muzyki do Gwiezdnych Wojen

Poznaj duszę skrzypiec +dodaj do schowka
Aktualne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tym instrumencie...

Harmonogram finału Konkursu Wieniawskiego +dodaj do schowka
Aktualne

Zwycięzcę lub zwyciężczynię poznamy w sobotę późnym wieczorem. Zapraszamy do Muzykoteki na transmisje koncertów finałowych!

Wieniawski rozpoczęty! +dodaj do schowka
Aktualne

Oglądaj w Muzykotece przesłuchania wielkiego konkursu skrzypcowego od 9 do 23 października