data publikacji: 16.02.2017

Muzyka dawna i warsztaty edukacyjne dla dzieci na festiwalu Nowe Epifanie

zdjęcie przedstawia ośmiu muzyków zespołu Graindelavoix
Graindelavoix, fot. materiały prasowe

W programie odbywającego się w Warszawie festiwalu wielkopostnego Nowe Epifanie/Gorzkie Żale znajdą się koncerty muzyki dawnej w wykonaniu wybitnych artystów:

4 marca w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela wystąpi kierowany przez Björna Schmelzera zespół Graindelavoix oraz śpiewak Adam Strug i organistka Maria Erdman. W ich wykonaniu usłyszymy szesnastowieczny repertuar polski i franko-flamandzki, tradycyjne pieśni i ich organowe opracowania.

12 marca w tym samym miejscu zabrzmi muzyka polskich benedyktynek XVII i XVIII wieku w wykonaniu Agnieszki Budzińskiej-Bennett, Ensemble Peregrina, zespołu Flores Rosarum i Marii Erdman.

19 marca w Kościele Wizytek będzie można posłuchać sonat misteryjnych Heinricha Ignaza von Bibera w wykonaniu skrzypka Roberta Bachary.

Festiwal zaprasza również wszystkie dzieci od lat ośmiu na muzyczne warsztaty edukacyjne zatytułowane Wyśpiewaj mamę (11 marca) i Starożytne drzwi do muzyki (18 marca), które odbędą sie w Centrum Myśli Jana Pawła II. Na warsztaty wstęp wolny (zapisy).

Więcej informacji: http://noweepifanie.pl/wszystkie-wydarzenia-festiwalu/#Muzyka

 

drukuj pdf

zobacz również:

Sacer Nidus | Ensemble Peregrina +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Koncert przybliżający zabytki polskiej muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu wokalnego Ensemble Peregrina

Monumenta Musicae in Polonia I | Ars Cantus +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Wrocławski zespół przybliża twórczość XV-wiecznego kompozytora Piotra z Grudziądza