< powrót

Muzyka dawna w NInA!

data publikacji: 17.06.2015

Chór Varsoviae Regii Cantores rozpoczyna swoją rezydencję w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Na początek wykona koncert, którego tematem będzie ludzkie ciało. W programie znalazły się utwory chóralnej muzyki dawnej – Palestriny, Tallisa, Byrda i Weelkesa. 

Występ będzie składał się z trzech części. W pierwszej pojawią się utwory sakralne związane z oficjum Uroczystości Bożego Ciała. Następnie usłyszymy kompozycje prezentujące przenikanie się podejścia świeckiego i świętego. Na część trzecią natomiast złożą się utwory świeckie, opowiadające o rozkoszach i utrapieniach miłości cielesnej oraz zupełnie ziemskich przyjemnościach stołu i beztroskiej zabawy. 

 

Klamrą koncertu będzie pożegnalna pieśń umierającego o rozpaczy pojawiającej się w obliczu zbliżającego się końca. W programie koncertu utwory angielskie, włoskie, hiszpańskie i niemieckie, autorstwa między innymi Palestriny, Tallisa, Byrda i Weelkesa. Pomysłodawcą koncertu jest jeden z członków chóru, Michał Dzieciątko.


Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod tym adresem


UWAGA! Zespół poszukuje śpiewających amatorów! Ostatnia próba przed wakacjami odbędzie się w sobotę, 13 czerwca, w godzinach 11-14. Warto przyjść i zapoznać się z repertuarem. Sami chórzyści deklarują: „Chcemy dzięki współpracy z Instytutem przyjąć do zespołu wielu nowych chórzystów. Czekamy z niecierpliwością na wszystkich chętnych”. Datę pierwszej próby po przerwie wakacyjnej podamy w sierpniu.

 

Czas: 21.06, godz. 18-21
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5
www.nina.gov.pl
www.vrc.art.pl


Na zdjęciu Varsoviae Regii Cantores, fot. Wojtek Mosiołek

drukuj pdf

zobacz również:

Gibbons śpiewa Góreckiego +dodaj do schowka
Aktualne

Pokaz rejestracji koncertu w FINA

Co nas łączy? +dodaj do schowka
Aktualne

Relacje, czyli koncert-performance chóru VRC na warszawskiej Pradze

Bach 333 +dodaj do schowka
Aktualne

Urodziny Jana Sebastiana Bacha w… warszawskiej kawiarni!

Wielki Tydzień w Gdańsku, czyli Actus Humanus +dodaj do schowka
Aktualne

Wielkanocna odsłona gdańskiego festiwalu muzyki dawnej