< powrót

Na dobranoc. Koncert rodzinny w NInA!

data publikacji: 12.01.2017

Zapraszamy dzieci i rodziców do NInA na koncert kołysankowy chóru Varsoviae Regii Cantores! Wydarzenie będzie połączone z premierą płyty VRC na dobranoc

Ilustracja: Jan Lipiński

Na koncert składa się wyjątkowy program pod tytułem Kołysanki dla królewny, co spać nie chciała. Skierowany jest one przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Zapraszamy na niego jednak wszystkich, bez względu na wiek, którzy w weekendowe popołudnie chcieliby znaleźć się w świecie baśni, muzyki, wyobraźni i zabawy.

Muzycy zaproszą publiczność do wspólnego usypiania królewny, która już od roku nie chce spać! Może się to udać tylko z pomocą publiczności – wspólnych zabaw, zadań i oczywiście muzykowania.

Koncert będzie połączony z premierą płyty VRC na dobranoc, na którą składa się 14 utworów napisanych na zamówienie chóru przez kompozytorów takich jak Adam Sławiński, Andrzej Karałow, Daniel Zieliński, Jan Krutul, Jerzy Burdzy, Michał Dzieciątko, Grażyna Grobelna oraz Jowita Czaplicka. Płyta ukazała się dzięki akcji crowdfundingowej w serwisie Wspieram.to i została nagrana w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia.

Dyrygentka: Joanna Maluga. Prowadzenie koncertu: Joanna Karpińska, Julka Mielniczuk oraz dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota"

Wstęp na wydarzenie wolny – liczba miejsc ograniczona.

Zachęcamy do potwierdzania obecności na wydarzeniu na Facebooku.

Chór VRC to jeden z najciekawszych polskich zespołów wokalnych. Na koncie ma zarówno nagrania utworów współczesnych, jak i wykonania muzyki dawnej. VRC na dobranoc będzie już czwartą płytą zespołu. Od 2016 roku jest rezydentem Narodowego Instytutu Audiowizualnego. To trzeci koncert zespołu w siedzibie NInA w przeciągu roku. Jesienią 2016 roku chór został nagrodzony na konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, gdzie ex aequo zajął pierwsze miejsce.

Czas: 28.01, godz. 16
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana (I p.)
www.nina.gov.pl

drukuj pdf

zobacz również:

#GDZIECIMĘŻCZYŹNI +dodaj do schowka
Aktualne

Nabór głosów męskich do chóru VRC – w dwie najbliższe soboty, 14 stycznia i 21 stycznia

Dlaczego kołysanki? +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Varsoviae Regii Cantores dzieciom i rodzicom. Wywiad z dyrygentem Mateuszem Mularczykiem

VRC – ludzie renesansu +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Specjalizują się w muzyce współczesnej, ale nie boją się też repertuaru dawnego. Varsoviae Regii Cantores, czyli rezydenci Narodowego Instytutu Audiowizualnego