< powrót

Nagrody w grze miejskiej!

data publikacji: 24.09.2015

Udział w naszej grze miejskiej to nie tylko okazja do świetnej zabawy, poznania zakątków Służewa i  Ursynowa, ale też możliwość wygrania kilku niewątpliwie atrakcyjnych nagród.

Narodowy Instytut Audiowizualny od wielu lat zajmuje się nie tylko udostępnianiem online tego, co najbardziej wartościowe w polskiej kulturze, ale też pełni rolę wydawcy. Wśród nagród, które rozdamy w ramach gry miejskiej, znajduje się kilka płyt z naszego katalogu. Należą do niego albumy Marcina Maseckiego: najnowszy Beethoven: ostatnie sonaty fortepianowe, wydane w lutym 2015 roku wspólnie z For Tune Mazurki oraz wydany w 2012 roku album Die Kunst der Fuge.

 

Ze zbiorów Narodowego Instytutu Audiowizualnego do uczestników MIASTA STEREO trafią DVD: Kwartety polskie Kronos Quartet praz potrójna płyta DVD Antologia polskiej animacji dla dzieci. Ta pierwsza płyta to interpretacje kwartetów smyczkowych polskich kompozytorów (Lutosławskiego, Pendereckiego, Góreckiego i Mykietyna). Ta druga to przegląd bogatego dorobku polskiej animacji dziecięcej: od filmów Zenona Wasilewskiego (1947) do Andrzeja Gostenieckiego (2005). 

 

Oprócz tego rozdamy 5 egzemplarzy Małej płyty niezwykle ciekawego projektu Jerz Igor. Są to piosenki dla dzieci napisane przez dwójkę warszawskich muzyków, Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa.  Wywiad z artystami można przeczytać tutaj.  Płyty ufundowała warszawska wytwórnia Lado ABC.

 

Kolejną nagrodą jest 10 sztuk płyty Emade vs. Miasto powstałej w trakcie warsztatów MUZOBUS dla nauczycieli i animatorów kultury. Emade czyli Piotr Waglewski, znany producent hip-hopowy, zmiksował dźwięki kilkunastu polskich miast nagrane przez uczestników warsztatów i stworzył z nich odrębne kompozycje.

 

Wśród innych nagród dla uczestników MIASTA STEREO znajdują się też m.in. znakomita książka Dariusza Czai Pasaże barokowe (są to eseje o muzyce epoki Bacha i Scarlattiego), 15 sztuk książeczki edukacyjnej Dydko i muzyka Zofii Staneckiej oraz przydatne gadżety: 2 komplety słuchawek, torby na płyty CD, pendrajwy z logiem Muzykoteki Szkolnej, płócienne torby. Mamy też kilka koszulek z rysunkami Andrzeja Wieteszki.

Wywiad z autorkami projektu.

Gra miejska MIASTO STEREO odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Cyfrowe opowieści.

drukuj pdf

zobacz również:

Miasto Stereo: gra miejska dla całej rodziny! +dodaj do schowka
Aktualne

Miasto i muzyka to dwa pozornie niezależne zjawiska. Jednak gdy przestają działać w „mono”, a zaczynają wspólnie tworzyć „stereo” powstaje ciekawa mieszanka miejskich dźwięków i historii. Najlepiej o tym przekonać się na własnej skórze, biorąc udział w muzyczno-radiowej grze miejskiej w dwóch, na pierwszy rzut oka, mało muzycznych dzielnicach – Służewie i Ursynowie. To właśnie w tych okolicach mieści się najwięcej muzycznych ulic w Warszawie i siedziba Muzykoteki Szkolnej. Odnajdź ukryte radioodbiorniki, wykonaj zakodowane w nich zadania i zdobądź nagrody. Oczywiście, świetnie się przy tym bawiąc i poznając muzykę! 

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej