< powrót

Ngoma - tańczący słoń

data publikacji: 17.01.2014

Interaktywny spektakl taneczny dla dzieci w wieku 4-11 lat.

 

Ngoma to słoń, który tańczy, choć zazwyczaj słonie tego nie potrafią. On uważa jednak, że można osiągnąć to, czego się bardzo pragnie i co kocha się robić. Taniec jest jego pasją, daje mu mnóstwo radości. Z pomocą Ngomy i jego przyjaciół młodzi widzowie także bedą mogli odnaleźć w sobie rytm i radość tańca.

 

Twórcy spektaklu wychodzą z założenia, że taniec można zrozumieć tylko wtedy, gdy się w nim uczestniczy – i zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, które prezentuje różnorodne formy tańca. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani.

 

Spektakl w choreografii Karola Urbańskiego można zobaczyć w Operze Na Zamku w Szczecinie w środę, 29 stycznia o godz. 11.00.

drukuj pdf

zobacz również:

Karnawał zwierząt we Wrocławiu +dodaj do schowka
Aktualne

Familijny spektakl Opery Wrocławskiej

Obrazki z wystawy piaskiem malowane +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert dla dzieci w Krakowie ze słynnym dziełem Musorgskiego i... piaskowe animacje

Co słychać w marcu w filharmonii? +dodaj do schowka
Aktualne

Marcowy program muzyczny dla najmłodszych zapowiada się bardzo ciekawie: obok repertuaru klasycznego i związanego z nadchodzacą Wielkanocą rozpoczyna się cykl warsztatów muzycznych dla dzieci niepełnosprawnych (Opera Krakowska), trwa też cykl spotkań z książką i muzyką (Opera i Filharmonia Podlaska).

Obrazki z wystawy +dodaj do schowka
Aktualne

Pamiętacie utwór Stary zamek czy Taniec kurcząt w skorupkach? To części Obrazków z wystawy Modesta Musorgskiego. Początkowo utwór ten był cyklem utworów fortepianowych, jednak zyskał taką popularność, że wielu kompozytorów podjęło się próby instrumentacji tego dzieła na orkiestrę symfoniczną, m.in. Maurycy Ravel, Leopold Stokowski czy Siergiej Gorczakow. Obrazki z wystawy w instrumentacji tego ostatniego usłyszymy podczas koncertu 14 października.