< powrót

NOWE OTWARCIE: NANINANA

data publikacji: 28.05.2015

Nowy budynek Narodowego Instytutu Audiowizualnego to nie tylko bogaty program warsztatów, ale też… bardzo muzyczna inauguracja. Już za kilka dni, 29 i 30 maja posłuchamy znakomitego polskiego pianisty, prawykonania utworu jednego z najlepszych polskiego kompozytora oraz będziemy tańczyć do muzyki zaproponowanej przez Dancing międzypokoleniowy – czyli DJ Wikę i Burna Reynoldsa.

Wraz z otwarciem zmodernizowanego budynku, Narodowy Instytut Audiowizualny stanie się czynną codziennie przestrzenią użyteczności publicznej i nowym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy.
Moment ten będzie wyjątkowym świętem, okazją do realnego spotkania z odbiorcami, twórcami i artystami kultury audiowizualnej, a także lokalną społecznością.

 

29 i 30 maja przygotowano w nowym budynku  mnóstwo atrakcji, w tym atrakcji muzycznych. Pierwszą część otwarcia będzie można śledzić 29 maja od godziny 11:00 na nina.gov.pl, gdzie uruchomiony zostanie specjalny streaming. Pokazany będzie m.in. film Piotra Stasika o Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

 

29 maja o godz. 19, po pokazie filmu o Narodowym Instytucie Audiowizualnym odbędzie się prawykonanie utworu NANINANA Aleksandra Nowaka, jednego z najciekawszych współczesnych polskich kompozytorów. Dzieło powstało specjalnie na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Nowak o utworze i inspiracjach opowiada w rozmowie z Janem Topolskim dla Dwutygodnik.com. Utwór wykona tyska orkiestra kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

 

Sacrum Profanum 2012: koncert monograficzny Aleksandra Nowaka

 

Po koncercie rozpocznie się impreza taneczna: Dancing międzypokoleniowy z DJ Wiką, najstarszą warszawską didżejką, i Burnem Reynoldsem. Na parkiecie królować będzie polska muzyka lat 80. i 90., ale nie zabraknie też współczesnych przebojów.

 

W sobotę 30 maja o godz. 19 dalszy ciąg muzycznych emocji. Z recitalem fortepianowym wystąpi Maciej Grzybowski, który oprócz utworów największych klasyków: Brahmsa, Chopina, Ravela, wykona utwór wciąż mało znanego, ale coraz bardziej docenianego, Andrzeja Czajkowskiego. Posłuchaj wywiadu z Grzybowskim w Ninatece. Więcej o programie recitalu na stronie NInA. Po koncercie rozpocznie się maraton filmowy Amatorzy, debiutanci, marzyciele.

 

Od 7 czerwca ruszamy z programem warsztatów Muzykoteki Szkolnej. W czerwcu rozpocznie się także cykl pokazów filmów o tematyce muzycznej. O nim już wkrótce więcej informacji.

 

Na Instagramie ruszył oficjalny profil Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Na nim można poznać sylwetki pracowników NInA.

 

Wszystkie wejściówki na inaugurację nowego budynku NInA zostały już zarezerwowane. Aby wziąć udział w wybranym wydarzeniu, należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie wydarzenia na www.nina.gov.pl lub telefonicznie poprzez kontakt z Biurem Obsługi Gości ( 22 380 49 95, od pon. do pt. w godzinach 9-17).

 

Relację na żywo z przygotowań do inauguracji można śledzić pod tym adresem.

 

Czas: 29-30 maja
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5
www.nina.gov.pl/projekty/otwarcie-nina/program

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Audiowizje 2017 +dodaj do schowka
Aktualne

Teledyski i muzyka współczesna? Zapraszamy na Wałbrzyską 3/5 na pokaz najnowszych prac

Aukso4Kids +dodaj do schowka
Aktualne

Cykl warsztatów muzycznych dla dzieci w Tychach

NOWE OTWARCIE: Spacerowanie i słuchanie +dodaj do schowka
Aktualne

Od 7 czerwca zapraszamy co niedzielę na warsztaty muzyczne w nowym budynku NInA przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie! Najbliższe warsztaty 28 czerwca. Będzie to tzw. spacer dźwiękowy, który poprowadzi młody warszawski muzykolog Krzysztof Marciniak.