< powrót

Nowy Orkiestrownik!

data publikacji: 26.04.2018

Dostępna jest już zaktualizowana, bogatsza wersja aplikacji

zdjęcie przedstawia dyrygenta Adama Sztabę wraz z muzykami orkiestry Filharmonii Łódzkiej
Adam Sztaba i orkiestra Filharmonii Łódzkiej

W nowej wersji Orkiestrownika znajdziecie kolejne pasjonujące filmy o muzyce i instrumentach. Czy na organach można grać nogami? Czym różnią się organy barokowe od romantycznych? Krzysztof Urbaniak po mistrzowsku odkrywa tajemnice jednego z największych instrumentów muzycznych. Liliana Stawarz, wybitna polska klawesynistka opowie, jak brzmi arpeggio i czy da się jednocześnie grać na klawesynie i dyrygować orkiestrą.

Czy muzyka symfoniczna może imitować funkowe rytmy i brzmienie rockowych gitar? O tym, i o elementach muzyki (rytmie, harmonii i melodii i innych), opowiada Adam Sztaba. Za przykład posłużyły mu dwa wybitne dzieła, Riffenuto na orkiestrę symfoniczną oraz Polonez Wojciecha Kilara z suity orkiestrowej do filmu Pan Tadeusz.

Z myślą o przyszłorocznych maturzystach i przygotowaniach do studniówek w aplikacji można znaleźć Poloneza Wojciecha Kilara w pełnej wersji.

Aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety (póki co w systemie Android, a niedługo także w iOS). Można ją pobrać ze sklepu Google Play. Jej producentami są Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Producentem wykonawczym aplikacji jest firma Netigen. Sfinansowana została ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz aplikację za darmo ze sklepu Google Play.

www.orkiestrownik.pl

 

drukuj pdf

zobacz również:

Organy | Orkiestrownik +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o instrumentach

Krzysztof Urbaniak odkrywa tajemnice jednego z największych instrumentów muzycznych

Klawesyn | Orkiestrownik +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o instrumentach

Lilianna Stawarz, wybitna polska klawesynistka, odkrywa tajemnice niezwykłego instrumentu