< powrót

Od słowa do tańca

data publikacji: 02.02.2017

Ferie w Filharmonii Krakowskiej – spotkania z tańcami dawnymi

Taniec furiant, ilustracja Małgorzaty Flis z książki „Jak tańczono przed wiekami…” Izabelli Klebańskiej, wyd. Literatura

W drugiej połowie ferii zimowych w Małopolsce na estradzie Filharmonii Krakowskiej odbędą się spektakle muzyczne Baletu Dworskiego Cracovia Danza zatytułowane Od słowa do tańca, połączone z warsztatami tanecznymi dla publiczności.

Spektakl Baletu Dworskiego Cracovia Danza powstał z inspiracji książką Izabelli Klebańskiej Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami. Książka, która wierszem opisuje poszczególne tańce, jest pewnego rodzaju przewodnikiem po sztuce tańca i odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób dawniej się bawiono. Spektakl oparty na tej poezji zmienia piękne strofy i ilustracje w taniec, wprowadza ruch, muzykę i niezwykłe kostiumy.

W przedstawieniu Od słowa do tańca na scenie królują tańce renesansowe, takie jak: pawana, galiarda, almanda, branle. Ale pojawia się także barokowy menuet, kurant, gawot i sarabanda, charakterystyczne tańce włoskie i hiszpańskie oraz dziewiętnastowieczne kadryle i kontredanse. Nie zabraknie także tańców polskich, spośród których zaprezentowany zostanie mazur i polonez.

Choreografię prezentowaną przez zespół baletowy przygotowali Romana Agnel, Alina Towarnicka i Leszek Rembowski, za projekty i uszycie wspaniałych kostiumów z epok odpowiedzialna jest Monika Polak-Luścińska, zaś wiersze o tańcach Izabelli Klebańskiej czyta Anna Sokołowska.

Bilety:  10 zł
Kasa biletowa:  wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

Czas: 5, 7, 8 i 9 lutego o godz. 10 i 12
Miejsce: Kraków, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, ul. Zwierzyniecka 1
www.filharmonia.krakow.pl

 

 

 

drukuj pdf

zobacz również:

Dziecięce Ogrody Muzyczne w ferie +dodaj do schowka
Aktualne

Dwa tygodnie zimowych zajęć muzycznych w Służewskim Domu Kultury w Warszawie

W krainie Czarodziejskiego Fletu +dodaj do schowka
Aktualne

Wrocław: przedstawienie dla dzieci na podstawie słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta

Teatr wyobraźni +dodaj do schowka
Aktualne

Ferie w Operze Krakowskiej!