< powrót

Opera Know How

data publikacji: 23.08.2015

Ten festiwal nie boi się eksperymentów. Aktywizuje publiczność i prowokuje do dyskusji. Program festiwalu prezentuje prace młodych artystów związanych m.in. z designem, tańcem, performansem, nowymi mediami i sztukami wizualnymi. To miejsce artystycznych debiutów, odważnych pomysłów i nowych doświadczeń.

Wiele z wydarzeń w ramach Opery Know How będzie odbywało się w przestrzeni miejskiej, głównie w centrum Poznania: w klubach, pustostanach czy przy w miejskiej fontannie.  

 

Polski teatr obchodzi 250-lecie. Dlatego głównymi postaciami tegorocznej edycji festiwalu Opera Know How są dwaj wielcy twórcy polskiej opery: Stanisław Moniuszko i Wojciech Bogusławski.

 

Festiwal posiada bogaty program edykacyjny. W ramach festiwalu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Pluski / Blaski o warsztatach dziecięcych inspirowanych pieśnią Złota rybka Stanisława Moniuszki. Nakręcony przez Janusza Szymańskiego obraz to impresyjny dokument, zapis wrażeń z dramaturgiczno-ruchowych zajęć, który pokazuje spotkanie wyobrażeń na temat muzyki klasycznej z jej rzeczywistym doświadczeniem.

 

Premiera filmu odbędzie się w Poznaniu w Kinie Pałacowym, 27 sierpnia o godz. 19.  Partnerem tego wydarzenia jest Muzykoteka Szkolna. Trailer filmu:

 

 

Wśród innych wydarzeń dla dzieci znajduje się m.in. premiera rzeźby dźwiękowej Ukryty Instrument, warsztaty animacji poklatkowej oraz warsztaty didżejskie Moniuszko Re:mix, a także zajęcia, na których młodzi fani opery będą mogli nauczyć się szycia strojów scenicznych. Dzieci będą mogły też wziąć udział w warsztatach twórczego słuchania muzyki Moniuszki. Zostanie także pokazany spektakl Moniuszko, powiedz mi coś na uszko.

 

Czas: 26.08-30.08
Miejsce: Poznań
www.operaknowhow.pl

 

fot. materiały organizatora

tagi:
drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Wratislavia Cantans po raz 52. +dodaj do schowka
Aktualne

Festiwal z rozmachem. Opera, muzyka dawna i współczesna na Dolnym Śląsku

Mały Kolberg +dodaj do schowka
Aktualne

Seminaria w Poznaniu i Łodzi dla popularyzatorów i pasjonatów muzyki tradycyjnej