< powrót

Orkiestra Społeczna

data publikacji: 13.09.2018

Dołącz do pierwszej Orkiestry Społecznej w Warszawie!

zdjęcie przedstawia trzech muzyków - skrzypków w czasie gry na instrumentach
fot. Maciej Mulawa

A gdyby tak wziąć instrument i pograć dla przyjemności? Przy Grochowskiej 272 rozpoczyna nabór Orkiestra Społeczna, która w swoich założeniach ma być nastawiona na dostarczanie przyjemności z muzykowania i koncertowanie w takich miejscach jak szpitale, domy pomocy społecznej czy świetlice środowiskowe.

Orkiestrę Społeczną poprowadzi Wojciech Walczak, muzyk i działacz społeczny, którego warsztaty improwizacji i kreatywności dla orkiestr zyskały uznanie w Niemczech, Brazylii i Szwecji, a od wielu lat jest dyrektorem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej.

Aktualnie trwa rekrutacja do orkiestry, organizatorzy zapraszają do udziału osoby grające na instrumentach. Szczególne zaproszenie kierują w stronę osób, które z różnych powodów nie kontynuowały edukacji muzycznej na wyższych szczeblach czy zrezygnowały z zawodu muzyka, jednak swoją pasję do muzyki i doświadczenie chciałyby wykorzystać w społecznym kontekście.

Chęć udziału w orkiestrze można zgłosić przez specjalny formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy też do potwierdzania zainteresowania w wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorem Orkiestry Społecznej jest Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich przy wsparciu JM Poland i Orkiestry Sinfonia Varsovia. Muzykoteka Szkolna jest partnerem projektu. Kontakt dla zainteresowanych i szczegółowe informacje: tel. 605 225 849, biuro@muzykajest.pl.

drukuj pdf

zobacz również:

Sherlock Holmes na Święcie Niemego Kina +dodaj do schowka
Aktualne

To już 16. edycja wyjątkowego festiwalu filmowo-muzycznego

Gibbons śpiewa Góreckiego +dodaj do schowka
Aktualne

Pokaz rejestracji koncertu w FINA

Mozaika z Mozartem +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim

Dźwiękowisko +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim